FUN - Vogalonga 2019

07/06/2019 - 00:00
09/06/2019 - 23:59

AKTUÁLNĚ:

2.7.2019
Vogalonga proběhla uspěšně a všichni se vrátili domů plný nadšení a krásných zážitků. Děkujeme za zatím jen kladné ohlasy.
- v neděli jsme napádlovali 44,7km
Přeúčtování je v procesu, Jožo sesbíral všechny účty, zapsal a teď je musíme s Milhauzem podělit počtem účastníků a zjistíme rozdíly.

4.6.2019
- ve ctvrtek kolem 20h, musi 2 dodavky (Jozo a JirkaH) pred odjezdem zajet na lodenici nalozit lode na vozik. Komu bude chybet padlo, tak reknete a nalozime.
- klub poskytne 1,5l vody v PET na okruhu Vogalongy v nedeli pro kazdeho padlare
- jidlo si vemte sve, ale ne moc a takove, aby se na slunci neskazilo (doporucuji: uzene maso, tortily - lepsi nez chleb jelikoz se nedroli, susene ovoce)
- vemte si lodni vak max.15lit

2.6.2019 - doprava, stany
- nezapomente si vzit s sebou stan (podle vzajemne dohody mezi sebou kdo s kym)
Juknete na: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JzS50h47HmgK98VpU4_8zCjr51la7HtH...
- a muzete se po vzajemne dohode popresouvat"
- ridici si budou platit palivo/IT dalnici a pri navratu to preuctujeme
- jeden ridic bude muset vyzvednout/vratit dodavku do Uhrinevsi: https://goo.gl/maps/5e7sW1cCwewAYwtW8
- cesta do kempu: https://goo.gl/maps/2dW5QEdC9PMH2wjE7
- nalodeni a vylodeni: https://goo.gl/maps/rgaziSwNXBQxdxSHA

6.5.2019 - email ohledne zaloh

Od: praguedragons@gmail.com
Prosim o doplneni
- adresy trvaleho bydliste (ulice, cislo, mesto, PSC, stat) a
- telefon (u deti na rodice)
..za kazdou osobu co pojede do lodi, kvuli startovnemu a zaslat sem na email!

Jde do tuheho, vybiram od vas zalohu za BUS, ubytovani a za lod.
Kdo mi nahlasil cestu BUSem, zaslete 2250Kc/osoba,
za ubytovani v kempu, zaslete +1500Kc/osoba,
a kdo pojede do lodi, zaslete +1500Kc/osoba. Celkem 5250Kc.
To vsechno secteno a podtrzeno, poslete co nejdriv na c.uctu: 2100669309/2010 a do poznamky uvedte jmeno, prijmeni a rok narozeni za kazdu osobu kterou platite.
9.5. budu kontolovat ucet v16hod abych vecer poslal penize dal a meli to vsechno zarezervovane se zalohou. Kdo tento termin nestiha, prosim alepon o zpravu kdy muzu ocekavat vasi platbu.
Autobus se nam trochu predrazil, jelikoz mame v nem jeste 9mist volnych - pokud vite o nekom kdo by se k nam pridal (do lodi, nebo jen jako pesi turista, nabidnete to dal).

Podotykam, ze presne vyuctovani probehe az po vylete, jelikoz se ceny meni a nemam jak vam to garantovat.

Obsah emailu bude uveden i na webu: http://praguedragons.cz/cs/content/fun-vogalonga-2019
Dekuji za rychle vyrizeni a tesim se o mesic na vas v Benatkach! Kdyby neco neprodlene piste nebo volejte 702 006 177.
...uff, ale je toho k precteni!
 S pozdravem Jozo Borcin za Prazsky klub dracich lodi. 

4.3.2019 - Vyhlášení události na webu. Hledáme účastníky. viz info v textu

INFORMACE: 

V letošním roce jsme se kvůli vnitřnímu zájmu stávajících i nových členů klubu a také kvůli zájmu zvenčí rozhodli zorganizovat opět expedici na regatu VOGALONGA. Jedná se unikátní závod lodí na lidský pohon, který se jede v Benátské laguně v Itálii. Trať tohoto závodu činí cca 30km. Začíná se a končí před Piazza San Marco a trasa vede přes nejkrásnější místa Benátské laguny, přes ostrovy Murano a Burano i přes stále krásný Canale Grande.

Předběžný plán expedice:

ctvrtek 6. 6. 2019, podvecerni odjezd z Prahy - (cesta přes noc) - příjezd v pátek ráno do Benátek
patek 7. 6., pesi prohlidka Benatek (s využitím MHD)
sobota 8.6., vyjizdka po mori, přesun lodí do přístavu blíže centru města - (upozorňujeme na skutečnost že plavba po kanálech Benátek není možná z důvodu zákazu plavby malých lodí v kanálech)
nedele. 4.6., regata Vogalonga, po odjetí regaty návrat lodí na nakládku, baleni a možný nocni odjezd domu - příjezd v pondělí ráno, případně odjezd v pondělí přes den dle dopravy

Garant akce:

Jožo Borčin

Info z roku 2014: http://praguedragons.cz/cs/content/vogalonga-2014
Info od poradatele: http://www.vogalonga.com/en/

Draci v Benátkách

Informace k závodu:

Mapy tras:

Certoza - start:  http://mapy.cz/s/3Zmi 
Trasa závodu:  http://mapy.cz/s/3ZlK
Cesta z5 po závodě:  http://mapy.cz/s/3Zmv

Organizace expedice:

a) Závod - Základní formou účasti v expedici je že účastníkům bude oznámeno místo, kam se mají v sobotu 8.6. v daný čas dostavit. Zde si převeznou lodě a potřebné aktuální instrukce a tímto okamžikem začíná domluvený scénář a program. Dle obdržených instrukcí pojedou zakotvit lodě, projdou přípravou na start i závodem Vogalonga a na totéž místo lodě dopraví v neděli  odpoledne(podvčer) Zde pomohou s jejich nakládkou a tímto pro ně organizovaná část akce končí.

b) Doprava - Pro zájemce o účast v závodu nabízíme také možnost zajistit dopravu do Benátek a zpátky. V tomto případě se na základě počtu zájemců rozhodne o dopravě osobními auty, dodávkou (resp. minibusem) nebo i velkým zájezdovým autobusem, bude-li zájemců opravdu hodně. 

c) Ubytování - Pro zájemce nabízíme také možnost zajistit vhodné ubytování s dobrou kombinací cena/dostupnost místa nástupu/blízkost Benátek.

Podle počtu zájemců budeme organizovat položky a) b) či c) programu.

Pro členy klubu platí ta možnost že organizujeme vše, pokud někdo neřekne že si řeší danou věci individuálně.

Doprava:

Zájemci o dopravu budou osloveni aby sdělili místo odjezdu. Následně dle počtu osob bude organizována společná doprava.

Odjíždět budeme po vlastní ose v průběhu čtvrtku (preferovaný den) a pátku, vracet se budeme v pondělí přes den. Náklady za dopravu se budou férově dělit mezi účastníky. Předběžně počítejte s cca 1900,- za dopravu (tak to vyšlo při poslední účasti).

Na tuto akci není příspěvek klubu na dopravu.

Vozidlo Odjezd/Příjezd Počet míst Jméno Řidič
Dodávka s loděmi I Martin Foit 3


  Martin Kantor  
 
  asi Lubos   

auto 2 - Terka patek vecer/nedele 4 Terka  
      Petr  
      Lenka  
      Gabina
auto 3 - Paja

4 Paja


  BMW  
      Matej  
      Vojta  
 4 dodavky

 
         
         
         

Místní doprava:

Kromě dopravy vlastními loděmi budeme využívat místní hromadnou dopravu - vaporetta. Jednosměrná a jednorázová jízdenka na 75 minut stojí 1,50€, lze zakoupit časové jízdenky na 24, 48 a 72 hodin a 7 dní (20, 30, 40  a 60€). Místní dopravu si platí každý sám. (http://actv.avmspa.it/en)

Ubytování:

Bydlívali jsme v těchto kempech:

1) kemp Ca' Savio, který máme nejraději kvůli blízkosti výborné Pizzerie, přístavu a dalších vymožeností.

2) kemp Al Boschetto je taky super a aktuálně v něm stále je místo na ubytování s blízkou pláží. 

V obou je možné volit ubytování ve vlastním stanu, v karavanu či v bungalowu (chatičce)
Ceny záleží na úrovni ubytování a obsazenosti místa. Pro 27 lidí ve stanu to vyjde na méně než euro denně :-) Orientačně ale počítejte s cca 10-15 EUR za noc. 

Rozpis ubytování - (bude doplněno)

Místo Počet míst Jméno
1    
     
2    
     

Stravování:

Společné stravování není plánováno, každý si vezme dostatek řízků a paštik, nebo peněz na restaurace.
V kempech je k dispozici dostatek míst, kde sehnat nějaké jídlo a poblíže kempů jsou také restaurace a pizzerie, které stojí za návštěvu.

Co s sebou:

Vybavení:
k lodi zajišťuje PDBC. Pádlo tedy máte zajištěno. Chcete-li si vzít vlastní, je to možné - na vlastní riziko.

Oblečení:
Připravte se na libovolné počasí, t.j. berte sluneční brýle, krém proti slunci, ale zároveň i větrovku, pláštěnku a teplé oblečení. Předpověď počasí lze sledovat zde: http://www.windguru.cz/cz/index.php?sc=49147. Těsně před závodem se rozhodnete co s sebou. Rovněž je možné vzít malé zavazadlo do lodi na závod samotný.

Vhodný je např. klubový dres, kraťasy a boty. Pozor, pádluje se ve slavné vodě, počítejte s tím, že oblečení dostane pořádně zabrat. Rovněž může dojít k zatržení ri rozpárání oblečení. Starty bývají divoké.

Jídlo a pití:
Závodní den začíná odjezdem z ubytování v 6 ráno a končí návratem kolem 19 hodin. Vzhledem k téměř celému dni v lodi myslete na dostatečné zásoby jídla a pití. Klub zajistí 2l balenou vodu do lodi na osobu a nějaké sušenky pro případ největší nouze, ale vemte si dost jídla sami.

Při cestě lodí je možné zastavit na občerstvení (i na WC) ale není možné si dojít na jídlo, nebo na nákup. Občerstvovací pauza v půli závodu nabídne pouze banány a vodu. 

Obecně:

Při výběru zavazadla do lodi počítejte s tím, že se nasákne mořskou vodou, i přesto, ze ho budete vázat do igelitového pytle. Lepší je tedy mít igelit uvnitř, tam se spíše uchová nepotrhaný a udrží obsah batohu v suchu.

V každé indo lodi budou 2 barely (pro jistotu jako komory proti potopení), které bude možné použít na cennější veci, které chcete vézt s sebou, ale nemusíte je mít stále po ruce. V lodích hongkongského typu tato možnost není, je třeba si zavazadla zajistit individuálně.

Program zájezdu BUSem:

Čtvrtek 6.6. nástup ve 20hod na Praha-Opatov (u metra): Cesta... Cesta je 803km dlouhá takže si ji všichni užijeme. 

Pátek 7.6.: Příjezd do kempu Al Boschetto, kolem 8h ranní. Pak ubytování, výlet vaporetem do Benátek, prohlídka města (kdo bude zmožen, může i vyspávat). Večer proběhne info setkání účastníků, kde doladíme detaily a zodpovíme poslední dotazy.

Sobota 8.6.: (plán bude upřesněn po vyhlášení organizátora) Setkání všech účastníků v meeting pointu, spuštění lodí na vodu, přepádlování asi 8km do přístavu Vento. kde zůstanou lodě přes noc*. Následuje volná prohlídka města, vyzvednutí materiálů u Ponte Rialto, prohlídka města cestou zpátky, návrat do kempu vaporetem. Lodě zůstávají v přístavu Certosa, do města se jde pěsky, resp. vaporetem. Návrat na ubytování je rovněž vaporetem.

Neděle 9.6. VOGALONGA: Velmi brzké vstávání (Kolbenovské), odjezd vaporetem do Benátek a nalodění, v 9h je start před San Marco. 30km trasa Vogalonga (spíše 28+). Po finiši musíme z bezpečnostních důvodů vyrazit zpět k místu spouštění lodí, je to opět nějakých 8km. Během vlastní Vogalongy je zastaven provoz motorových lodí, ale krátce po zakončení akce vyjede spousta rychlých člunů a vaporet a přejezdy jejich tras znamenají se poprat s téměř 2m vlnami. 

Musíme se tedy dostat přes hlavní trasu vjezdu lodí do laguny ještě před vypuštěním krakenů na vodu. Čínske lodě budou oblečeny do vlnolamu, pro lepčí bezpečnost.

Po dojezdu vytažení lodí na vozík, balení, oslava vítězsví (vítěz je každý kdo dojede) a postupné odpadávání únavou do autobusu, nebo postele.

*Výchozí model realizovaný již 4x v minulosti. Nicméně hledáme alternativu s lepším časovým plánem.

(Alternativa) Pondělí 10.6.: Velmi brzké vstávání, nákupy v Itálii, odjezd domů, příjezd do Prahy kolem 18h.

Rozpis přepravy v den Vogalongy

Punta Sabbioni --> San Marco - Zaccaria
linka č. 14 přes LIDO (ev. 15 přímá)
odjezdy pro zastávkovou č.14
6:25 --> 7:00
6:59 --> 7:29
Odkaz na jízdní řád: ZDE

San Marco-Zaccaria --> Certosa
Linka č. 4.1
7:23 --> 7:38
7:41 --> 7:59
Odkaz na jízdní řád: ZDE

Tedy cca v 7:45 hodin na Čertovce (Certosa) a máme cca hodinu na osazení lodí, neložení lidí a cestu na start před San Marco což jsou cca 3 km. Start je v 9:00 hodin.

Mapa linek v Benátkách: http://actv.avmspa.it/sites/default/files/webmappa%20linee%20di%20naviga...

Ostatní jízdní řády:
http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

UPOZORNĚNÍ.
Večer je třeba zaparkovat auta před bránu kempu, abychom mohli odjet z kempu do Přístavu. Platí pro oba campy Ca'Savio i Al Boscheto. Pojedeme BUSem!
Opět bude omezení provozu - konkrétně zastavení všech vaporet - od 8mi hodin, takže na opozdilce není čas.

Náklady:

Předběžný odhad maximálních nákladů na jednoho draka je cca 4900,- Kč.

1900,- Kč - Doprava  
950,- Kč - náklady na lodě (poplatky v přístavech, parkování lodí, materiál k lodím)
550,- Kč - startovné
1500,- Kč - ubytováníkalku
což je cca 4900,- Kč CELKEM (v roce 2017 to bylo 4100,- Kč)

K tomu připočítejte vlastní útratu za jídlo, pití a suvenýry a náklady na místní dopravu.

Řádní členové klubu, kteří nemají vůči klubu žádné závazky mají nárok na příspěvek klubu na startovné.

Doprava, náklady na lodě a startovné se bude platit společně za klub, resp za všechny účastníky. Proto bude od všech účastníku vybrána záloha určená na úhradu těchto nákladů. 

Po skončení Vogalongy a návratu do ČR proběhne vyúčtování, ve kterém budou zohledněny skutečné náklady a případný přeplatek/nedoplatek bude řešen individuálně.

Tabulka Poptávka - Nabídka 

Jméno chybí pádlo Půjčeno od:  chybí dres Půjčeno od:


     
Jméno nabízí pádlo   nabízí dres  
         

 Garant akce: 

příprava a organizační zajištění v ČR: Jan Milhauz Tomíček, Jožo Borčin

organizace na místě: bude určeno z účastníků

Od těch, kteří na Vogalonze již byli se očekává, že novým účastníkům pomůžou a poradí a svým příkladem umožní ostatním i sobě bezproblémový průběh celé akce. 

Příliv a odliv:


Komentáře

Bylo to super

Jo, bylo to naprosto úžasný, stále se ještě zpamatovávám. Také děkuji klukům organizátorům, stejně tak i ostatním zúčastněným za překrásné zážitky…. Bylo to prostě super :-)) Už se těším na další ročník. Zuzka a Barča

:)

Ahoj, děkuji za naprosto úžasný zážitek všem zúčastněným:), ale hlavní dík patří Jožovi a Milhauzovi za čas, který této akci věnovali.

poděkování

Díky moc, bylo to skvělé. Klobouk dolů organizátorům. Lenka Vašek Slavíkovi

Kluci, děkujeme za Vogalongu!

Ahoj kluci, chtěli bychom vám moc poděkovat za práci s organizací doma i na místě. Byl to, díky vám, parádní zážitek na který budeme dlouho vzpomínat! Jsme vám vděční. Evča a Jarda

Přidáváme se

Přidáváme se k díkům!
Tento ročník byl super, skvělá organizace, žádná auta cestou nehořela, nikde jsme nebloudili, počasí nádherné, zkušenost na čínách předčila očekávání.... za mě určitě nejlepší zážitek, jaký jsem dosud měla.
Moc moc díky!
BMW a oba Poláci

za mě super

Myslím, že když srovnám obě vogalongy, kterých jsem se zůčastnil, tak tahle s přehledem vede. Díky

Šťastnou plavbu,

milí drací! (Lituji, že s Vámi nemohu jet.) Srdečně zdravím a opravdu si to užijte!

Dekujeme Martine

..pak ti budeme vypravet. Aaa urcite si vzpomeneme, kdyz se na nas povali vlna a vlnolam Made in Ebel hand, ji rozpuli!!!
D-boat gangster

Like!

Tohle tlačítko tady chybí! A budeš nám tam chybět i Ty, Martine, ve svém kloboučku na kormidle anebo s foťáčkem....
Neuděláme Ti ostudu!

Ahoj, bohužel jsem se

Ahoj, bohužel jsem se nestihla zapsat na dodávku, která se vrací v pondělí ráno. Prosím prohodil by si se mnou někdo kdo se vrací ráno v pondělí místo. Děkuji. Lenka B.

Doprava

Ahoj, prosím můžete mě nějak odepsat z auta. Jedu autobusem. Děkuji Lenka

účast

ahoj, jsme posádka z pardubic a někteří draci by se rádi tohoto závodu zúčastnili. můžeme dostat přímo kontakt na někoho, s kým by se to napřímo domlouvalo, aby jsme to neřešili přes třetí stranu?
děkuji, pavel.
pavelkabele@atlas.cz (602 176 085)

Škoda

Škoda da ze je to tento datum. Ja jsem v Egyptě.

Spise ne

Spise Barcu nakonec ne a jeste zvazim jestli ja ano...

Zuzu, pojdte

Zuzko, jen pojdte, Katka s detma by pak taky nesli.
Financne te to nebude 5tis stat, jelikoz si clen klubu (neplatis startovne a udrzbu lodi) aaa ubytko dame taky ve stanu. Prosim, prosiiim.
D-boat gangster

+ Barca

Dobre, po podrobnejsim zvazeni pojedeme obe :-)....

+2 Poláci

Plus syn Matěj, už s námi byl a makal jak pravý Drak, plus synovec Vojta alias Rocky, který taky umí máknout a bude Matějovi generačním parťákem :-)

Vogalonga

Dle možnosti hlídání buď půjdu do lodi nebo budu s malou Helčou pozemní spojka :-)

+1 Petr

Odjezd nejspíš v neděli po akci přes noc do Prahy, aneb v pondělí dopoledne se musíme hlásit v práci. Kdybyste někdo chtěl, máme 2 místa v autě.

Ahoj, tak ještě jednou se

Ahoj, tak ještě jednou se připomínám. Gábina Kopečná, 773798330 Potřebuji nutně odjet v pátek odpoledne a návrat v pondělí ráno doma. Díky moc. Také řídím, v případě potřeby.
G.

Doprava

Ahoj, mohu využít nabídky na dopravu:)? Mám jen problém, že musím sedět vedle řidiče na zadních sedadlech bohužel vrhám:(. Lenka

Ráda s Vámi pojedu, díky

Ráda s Vámi pojedu, díky moc G.

Syndikovat obsah