D-Day invazní vylodění na The Ostrova Beach

D-Day

Je to již dlouho co se vrchní vedení (HeadQuarters - HQ) spojeneckých dračích sil, rozhodlo vylodit a obsadit jednu evropskou písečnou pláž, jenž díky utajení dostala kódové jméno "The Ostrova Beach". Maximální utajení však zabraňovalo zveřejnění přesného datumu vylodění, který byl stanoven na 9.července 2011 a proto vše zůstalo dlouho skryto a známo jen pod označením "Den D".

Dále i veškeré přípravy pomalu, ale jistě probíhaly v utajení. Námořníci z řad dobrovolníků se postupně přihlašovali do mise, která v dějinách spojeneckých sil neměla dosud obdoby.

Nastal Den D. Všichni již tenkrát věděli, že jde o kódové označení pro "Davelský Den" (angl. Davel day = D-Day) a proto se mezi námořníky spíše ujal název „Devil day“ (angl. Ďáblův den“). Už tehdy bylo jasné, že se jistě zapíše do paměti mnoha dračích námořníků a Wikipédiové kroniky budou ještě dloho těžit z jejich dopisů psaných domů, svým blízkým, popisující kruté i krásné chvíle onoho dne.

Předání posledních pokynů vyloďovacím člunům na mateřské základně dodalo posádkám odvahy. Předem domluvená společná kamufláž v podobě černo-červených invazních pruhů s emblémy příslušné jednotky, dokázala tuto misi odlišit od ostatních rutinních plaveb.

Cesta na "The Ostrova Beach" byla dlouhá a náročná, težká a krutá. Sebevědomí invazním posádkám dodávala letecká hlídka z nedalekého předsunutého letiště Točná. Letecká esa známá spíše pod názvem "DumBusters" neohroženě doprovodila námořníky až pod Vranskou přehradu. Dále již území nepoznané, museli spojenci překonat sami a bez jakéhokoliv doprovodu.

Kilometry ubíhaly, cíl výsadku se blížil a napětí v lodi rostlo.

V tu chvíli v dálce, ve stoupajícím oparu pobřeží,  zableskl se první maják, jenž značil cílovou oblast. Rychle předané signály mezi vyloďovacími plavidly uvedly posádky do pohotovosti. "Už to přijde, už to bude!" neslo se plavidlem. A pak se všem rázem změnil život. Pláž lesknouci se v přibojových vlnách a to ukrutné ticho, které by nikdo nečekal! Na tuto chvíli už nikdo z nich nezapomene.
Jen z kapitánského můstku byly slyšet tlumené rozkazy "Musíte rychle do vody, je tu příliš mělko! Musíte se dostat ke břehu!" A v tom se již první spojenci vrhají do příboje a za teď již hlasitého "uráááááá" se řítí čelně na pobřeží. Mnoho jich obtěžkáno výstrojí a výzbrojí padá do vody, ale s pomocí ostatních se zase sbírají a znovu a znovu se dávají do pohybu! "Vlajku! Nezapomeňte vlajku!" nese se vzduchem, ale skoro zaniká přehlušeno vřavou celé vyloďovací flotily deroucí se na The Ostrova Beach.

Důkladná příprava celé mise se ale vyplatila a tak tech málo minut strávené na pláži bylo pro všechny vzácné a každou z nich si námořníci prožili vítezstvím.

Mnoho hodin trvalo invazním jednotkám dostat se na tuto pláž a napsat tak další historický milník v dějinách spojeneckých dračích lodí. Strategický význam této mise zůstává stále předmětem nejvyššího utajení a skutečný dopad této mise je tedy stále nezodpovězen. Ovšem hrdinské počínání všech se traduje dodnes. A přesto, že jich mnoho na The Ostrova Bech padlo do vody a mnozí skropili břehy ostrova svým potem, tak přesto, nebo snad právě proto se všichni stali legendami.

Mnoho záznamů a fotografického materialu zůstává dodnes zapečetěno v archivech, ale jedna fotografie zůstala věřejnosti přístupná. Určitě ji znáte. Tato fotografie oběhla celý dračí svět a zachycuje 5 spojeneckých draků hrdině vztyčujících vlajku se symbolem PDBC na nejvyšším bodě dobitého území. Je to symbol svobody, nezávislosti a odkaz těch statečných námořníků, který známe dodnes.

Táák a to je vše milé děti. Dnes už toho bylo dost a je čas jít spát. Takže až se zítra 9.7.2061 probudíte a vezmete do ruky svá nanobotová pádla, vzpomeňte si na to že je to právě 50 let, kdy byla dobyta The Ostrova Beach. A kdyby jste chěli alespoň trochu zažít tu atmosféru, co jsem vám tu právě vyprável tak nezapomeňte, že D-Day byl taktéž zfilmován a hlavní roli v úvodní scéně ztvárnil Jerry Henks.

Dobrou noc!

DDay-logo
Datum konání: 
Pon, 04/07/2011

Komentáře

mise splněna!

Mise splněna!The Ostrova Beach byla uspěšně dobita.Vlajka vztyčena a zajatci propuštěni, protože se nám do lodí už navešli. Následné vylodění a prozkoumání ostrova St.Kilian už nekladlo žádné překážky založení základního tábora. Teď se věnujeme zpěvu, vínu, ženám a Lacíkovým banánům :-)

Altavista Grep

Yupííí

Don´t forget to roll the barrels !

Barrel roll

To bych na dračí lodi raději nezkoušel, nebo bude pěkně mokro. Navíc Hynek se nepřihlásil a vyklopit se bez něj... to mu přeci nemůžeme udělat :-)

Syndikovat obsah