Závody dračích lodí v Tanjung Pinangu (Indonesia)

Reprezentační tým je zpět v ČR

Závody v Tanjung Pinangu jsou za námi a náš reprezentační tým se vrátil zpět. Zatím se vzpamatovávají z časového posunu a v duchu přebírají zážitky. Nicméně první prohlášení kapitánky týmu Blanky tu máme exkluzivně pro Vás:
"To, co jsme prožili se nedá popsat, to se musí opravdu zažít - atmosféra závodu, rozhovory s novináři, vystoupení v rádiu, trénink s nejlepšími místními dračáky, návštěva škol, továrny na výrobu dr.lodí, večere se starostkou Suryatati, pobyt na Trikoře, výlet do džungle - to je jenom krátký výcet aktivit..."

tolik první slova po návratu. Budeme se tešit, že Vám zde budeme moci brzy přinést další fotografie a reportáž s očitými svědectvími členů reprezentačního týmů, který letos prezentoval ČR na závodech dračích lodí v Indonésii.

Aktualizace
Praha 18.11.2010
Aby to nevypadalo, že reprezentační tým měl v Indonésii jenom pracovní program, tak přidáváme ještě něco málo obrázků ze chvil odpočinku a relaxace. Jedním z velkých požitků je místní bohatá kuchyně. Tedy i večeře lze považovat za formu relaxace. A to jak tu oficiální, kterou pořádala starostka města pro všechny týmy, které přijely na závody do Tanjung Pinangu, tak i ta neoficiální na tržišti Melayu, kde se přes den prodává vše možné a večer je tam vše možné k ochutnání a k jídlu. Z poslední části cesty máme zatím pouze jednu jedinou fotografii. Repre tým se rozloučil se slovy: "Jdeme na pláž..." Přejeme jim nádherný zbytek pobytu a příjemně hřejivý písek a osvěžující vlny oceánu.

V Tanjung Pinangu je dobojováno! Zatím nemáme ani tušení, jakého výsledku náš reprezentační tým dosáhl, ale budeme se těšit, že se to dozvíme, až členové výpravy dorazí zpět do ČR. Prozatím přinášíme další fotografie z jejich akcemi a zážitky nabitého programu. V rámci navazování nových vztahů byl Tik čeko (který tvoří z valné části členové učitelského sboru Smíchovské průmyslovky v Praze) na návštěvě ve škole ve městě Tanjung Pinang. Zde byl vřele přijat učiteli i studenty, pro které to jistě byla zatím nejvzdálenější návštěva. Další milou povinností byl rozhlasový rozhovor, který zastupci repre týmu poskytli společně se starostkou města Tanjung-Pinang v místním Green- radiu. Jestli to byl rozhovor o ekologii to nevíme, ale určitě to byla dobrá příležitost získat další příznivce dračích lodí.

Praha 14.11.2010
V tento den měl náš reprezentační tým (slyšící i na jméno Tim Čeko) šanci vylepšit si svůj čas ve druhém závodě. A protože to berou vážně, tak nejprve využili nabídku místního týmu "Lingga team" ke společnému tréninku. Od koho se dá naučit pádlovat lépe než od loňského vítěze závodů v Tanjung Pinangu. Členové týmu šli dokonce tak daleko, že šli na prohlídku dílny, kde se lodě vyrabí, aby od základu pochopili, jak indonéská dračí loď funguje. Na pravém snímku pak můžete vidět bezstarostné tváře členů pres-li týmu a velmi, velmi "ustarané" obličeje jejich soupeřů. Ti už totiž veděli, že češi to berou opravdu, opravdu vážně a že chce podat co nejlepší výkon.

Praha 11.11.2010
Máme tu nové zprávy. Náš reprezentační tým, který vystupuje pod uměleckým jménem "Tim Čeko" má již za sebou první závod. Zatím sice neznáme výsledky, ale máme tu několik exkluzivních obrázků ze závodu. Na snímcích je vidět jaký respekt budí náš tým u soupeřů. Poctivě trénovali a tak je to na jejich závodním stylu vidět. Vpravo je pak fotografie, která vznikla po dojetí týmu do cíle. Nebo před ním? Těžko říci podle úsměvů...

Náš tým si získává nové přátele i mimo závodní pole. Na fotografii vpravo pak vidíte předávání darů. Dary od reprezentačního týmu a od našeho klubu přebírá paní starostka Suryatati A. Manan. Tyto dary jsou potvrzením našich tradičně dobrých vztahů a vyjádřením důvěry v naší další spolupráci.

Praha 9.11. 2010

Reprezentační tým, který se nominoval v prvním ročníku poháru Tanjung Pinangu na Pražském dračím podzimu v září, dorazil po několika dnech aklimatizace v Singapuru konečně na místo závodů do města Tanjung Pinang na indonéském ostrově Bintan.
Po tradičním přivítání květinovým věncem vyrazil tým hned na moře, aby se v tréninku seznámil se záludnostmi závodní tratě a vyzkoušel, jak moc se dají jejich zkušenosti ze sladkých vod Vltavy využít na vlnách teplého jihočínského moře.

Tým je složen z dračic a draků Pres-LI týmu s podporou dvou borců z týmu Helika. Od chvíle zformování týmu po zářijových závodech v Praze tito draci odhodlaně trénovali s podporou našeho klubu dvakrát týdně na vzdory zhoršujícímu se počasí a zkracujícímu se dni.

 
   
Datum konání: 
Čtv, 11/11/2010
Syndikovat obsah