Závody a startovné

Popis jednotlivých typů závodů:

- Závod na 250 metrů: Klasický závod dračích lodí odpovídající pravidlům IDBF. Trať o délce 250 metrů se souběžným startem s vyrovnáním lodí. Kormidelníky zajišťuje organizátor festivalu. Posádka min 16 a max. 20 pádlařů+1 bubeník/ice. Podle přihlášených se mohou jet dvě kategorie: „Open“, kde je možné libovolné složení posádky a v kategorii „Mixed“, kde je nutné mít minimálně 6 žen na pádle.

Preferovanou kategorii vyznačíte ve své přihlášce. Organizátor si vyhrazuje právo změnit vaše zařazení do kategorie, nebo zrušit kategorii v případě malého počtu přihlášených.

Vzhledem k velkému zájmu v loňském roce i letos budeme vypisovat kategorii - Ženy/Woman - tedy kategorie čistě ženských posádek.

- Závod na 1000 metrů: Závod na dlouhé trati. Trať 1000 metrů s otočkou. Start intervalový ve skupinách. Kormidelníka zajišťuje organizátor festivalu, na požádání může mít tým vlastního kormidelníka. Posádka max. 20 pádlařů + 1 bubeník/ice.

Závody na 250 metrů a 1000 metrů  jsou zařazeny do série Česká liga dračích lodí. Pražský dračí podzim je finálovým závodem této ligy.

 - Závod indonéských lodí – Pohár Tanjung Pinangu: Závod na tradičních indonéských lodích na trati 600 metrů s otočkou. Souběžný start dvou lodí. Tento závod se pojede podle pravidel a systému, jakým se jezdí závody ve městě Tanjung Pinang v Indonésii odkud pocházejí naše indonéské lodě. Posádka max. 12 pádlařů. Kormidelníka zajišťuje organizátor festivalu.

Recesní závod:

- Závod v přetahování: Posádku tvoří 8 členů týmu, z toho minimálně 2 ženy. 2 týmy sedí proti sobě v lodi a přetlačují se pádlováním. Z týmů přihlášených do této soutěže bude sestaven vyřazovací systém.

Poznámka: Organizátor si vyhrazuje právo zrušit výše uvedené závody a recesní závod v případě malého počtu přihlášených týmů nebo z časových důvodů. Dále si vyhrazuje právo v recesním závodě omezit počet startujících a určit startující z řad přihlášených.

Startovné

Druh startovného Cena Kč 
Cena EUR

Startovné na Pražském dračím podzimu
- platí na oba dny (8.-9.9.2012)
- zahrnuje startovné na všechny závody (250m, 1000m, indonéské lodě i recesní závod)

6 250,- bez DPH
(7 500,- s DPH)
300,-

V ceně startovného je zahrnut jeden trénink před závody pod vedením zkušeného kormidelníka a trenéra z řad našeho klubu. Termín tohoto tréninku si prosím domluvte při přihlašování vaší posádky.

V ceně startovného je zahrnut i vstup na večerní párty s kulturním programem. Platí jako vstupenka pro celý startující tým. Samostatné vstupné na párty je 50,- Kč na osobu.

Termín pro registraci týmů je – 26. srpna 2012 

POZOR! Prodlužujeme termín pro registraci týmů až do 2.9.2012!
Stále máte možnost přihlásit váš tým do všech kategorií!

Termín pro úhradu startovného – 5. září 2012

 

Přihlašování na festival: ZDE

Upozornění: Není li uvedeno jinak jsou ceny uváděny bez DPH! Pražský klub dračích lodí je plátcem DPH.

Datum konání: 
Úte, 12/06/2012