Závody v Rossau (Německo)

PRAGUEDRAGONS.CZ

Rossau 2004

17. července se v areálu vodolyžařského vleku v Rossau konal X-tý ročník festivalu dračích lodí. Členové Pražského klubu dračích lodí byli u toho a nedařilo se nám špatně.

Účastníci:

PDBC (Prague Dragon Boat Club):

Martin, Kristýna, Jiří Sk., Líba, Zdeněk, Zuzana, Petr Va., Irena Du., Jindra, Jarda, Hrošík, Klára, Helena, Hynek, Laco, Dana, Ivan (STM), Honza (fotograf, náhradník)

ST Team (členové PDBC):

Petr Doležal, Petr Chochole

Do Německa jsme vyrazili kolem sedmé hodiny. Celkem nudnou cestu po dálnici jsme si zpestřili až objezdem Chemnitze. Silnička vedla z vesnice do vesnice, doleva doprava, nahoru dolů a naši řidiči si to velmi užili. Do Rossau jsme dorazili kolem poledne. Než začala spanilá jízda Pražského dračího klubu, věnovali jsme se přípravě - individuální i kolektivní, jak dokládají fotografie.

Briefing pomerančů - Příště si vezmeme jiný trička! Dana - je dobré mít dobré vybavení

Laco - jídlo je potřeba Team Representatives

Potom se začalo závodit. Dobrá příprava se projevila hned v první rozplavbě. Následovalo čtvrtfinále s partou mladejch kluků :-), semifinále s týmem vlekařů a nakonec finále s místními favority Gummi Baerchen - Mittweida Canoe Club. Finálový závod bylo to nejzajímavější, co jsme zatím na dračích lodích zažili. Ještě v polovině trati jsme na soupeře ztráceli zhruba tři čtvrtiny lodi. Zdálo se být rozhodnuto. Ale zatím se schylovalo k úžasnému dramatu. Namísto panického zrychlování jsme zpomalili, a tím zefektnili pádlování. Během několika záběrů jsme náskok soupeře téměř smazali. Kdyby byla cílová kamera o dva metry dál, tak bychom suverénně vyhráli! :-)

Go! Go! Go!
Je to dřina
Vítězství
Čtvrtfinále
Semifinále
Finále - rozhodovala cílová fotografie

Nicméně, všichni jsme se shodli, že tahle finálová jízda byla absolutně to nejlepší v historii našeho klubu. Nutno poznamenat, že v našem týmu bylo šest žen (dívek), což u soupeřů nemělo obdoby. Po prohraném semifinále jeden ze soupeřů nevěřícně kroutil hlavou se slovy: ... sechs Frauen ... ?!?.

Takže, druhé místo, a to znamená velký úspěch! Příště se určitě pokusíme o něco podobného.

Pro kroniku PDBC zapsal Hroch.
Datum konání: 
Sob, 17/07/2004