Dračí tanec na karnevalu v Karlových Varech

8.6.2013 - Karlovarský karneval je největším karnevalem pořádaným v České republice. Letos jsme se jeho průvodu účastnili také my s naším tanečním drakem. Průvod i vystoupení pro nás zůstanou navždy nezapomenutelným zážitkem.

Příprava masek v prostoru karlovarské tržnice byla pro nás zajímavá. Kolem nás se totiž z aut vynořovali normálně vypadající lidé, kteří se ale během chvil měnili ve steampunkové idoly, exotické tanečnice samby, pluk ostrostřelců a tak dále. Kromě toho se začaly na ploše objevovat roztodivné konstrukce povozů a vozíků, kol podivného vzezření a další mnohdy stěží idetifikovatlné předměty. My jsme připravili našeho tanečního draka, který byl rozhodně nejdelší maskou festivalového průvodu.

Pote kolem nás projelo auto s Danem Nekonečným a mohli jsme zaujmout své místo v průvodu. Před námi byly akrobatky a za námi pluk neměckých ostrostřelců. No a kolem nás byly davy obdivovatelů. Každou chvíli někdo přiběhl a chtěl si nás fotografovat, k čemuž jsme samozřejmě svolili. Náš taneční drak je sice bytost mystická, ale zároveň už si tak zvykl na lidi a na předvádnění svého umění, že mu davy nadšených fanoušků prostě chybí.

Průvod se pak dal do pohybu a my se společně s ostatními vydali na trasu, které vedla centrem Karlových Varů. Naše cesta po třídě T.G.Masaryka byla lemována lidmi, kteří si nás fotili a kteří nám také fandili. Drak, kterého nesl Jožo se předváděl, vlnil se a tu a tam předvedl divákům také něco ze své skryté síly.

Takto jsme došli a k Poště, kde jsme u fontánky předvedli malé improvizované vystoupení. V tu chvíli jsme také zaznamenali první kapky deště. Těch posléze začalo přibývat a než jsme kolem lázeňských domů přišli k Mlýnské kolonádě, tak už regulérně pršelo. Schovávali jsme se pod draka, který nám v tu chvíli sloužil jako impovizovaný deštník.

Když jsme došli k Mlýnské kolonádě, byla tu pro nás možnost si z drakem odběhnout a schovat se aspoň na chvíli mezi jejími sloupy a doplnit tak návštěvníků města jinak typický pohled na kolonádu něčím novým. Proběhli jsme se několikrát kolem pramenů v kolonádě, zamotali se mezi sloupy a pak už bylo opět nutné vydat se do deště na cestu k Tržní kolonádě.

V té jsme se také šli schovat a užaslým japonským turistům jsme tam ze samé radosti udělali několik přeskoků jen tak. Tedy zároveń jsme při nich oklepali vodu z draka a pokusili se ho trošku vysušit. Ovšem déšť byl právě nejsilnější a průvod ještě nebyl ani v půlce.

Došli jsem takto v dešti až k Puppu, kde se konečně déšť trochu umoudřil. Hynek, který šel vedle našeho tanečního draka a tvářil se celou dobu jako náš manažer nám u puppu vyjednal občerstvení v podobě výborných koláčků. Bez deště a s koláčky nám bylo zase lépe a bylo tak možné si natrénovat figuru Tomášovy kalhoty na trenažéru v podobě malé strouhy v prostředku cesty, kterou se valila voda a kterou bylo nutné přeskakovat.

Hynek nám menežoval diváky, kteří se chtěli fotit aby se drak nezahltil a my pokračovali dále. Cesta přes divadelní náměstí proběhla dobře, na mostě jsme si dali na zahřátí nějaké ty přeskoky. Pak ale drak ucítil teplo a síru z hlubin země a rozběhl se podívat, co že to je za jemu tak dobře známý pach. Vběhli jsme tedy s drakem do Vřídelní kolonády a spěchali směrem k Vřídlu. Zakroužili jsme několikrát a udělali si památeční fotku s drakem a Vřídlem.

No a pak už jsme spěchali zpět ven, na naše místo v průvodu a zpět k Hotelu Thermal, kde byl konec průvodu. Když jsme tam došli, tak chvíli pamovala panika, ale pak se našel komentátor, který nás uvedl a pomohl nám vyklidit prostor pro taneční vystoupení, přímo na ploše před hotelem Thermal. Prostor kolem byl zaplněný do posledního místa a našemu vystoupení tak přihlíželo publikum - jedno z nejpočetnějších vůbec.

Drak se poněkud namáhavě probudil - aby ne, byli jsme mokří, trošku ztuhlí a drak nasáklý vodou byl řádně těžký. Ale nakonec se do nás jako vždy dostala dračí síla a energie a předvedli jsme krásné vystoupení nové sestavy. Bohužel na konci, když jsme byli v nejlepším někdo vykopnul kabel a muzika tak náhle přestala hrát. Drak - vytržen ze svého tance - se poněkud rozhodil, ale dokončil své vystoupení, které diváci ocenili svým potleskem. Následovalo další focení s přihlížejícími, zejména s dětmi, které si draka buď chtěly osahat, nebo se ho rovnou bály.

A pak už byl konec dračího vystoupení, draka jsme vzali a odnesli jej pryč od podia, kde se už chystal na své "vystoupení" Dan Nekonečný v kostýmu indiána...no budiž.

Jsme rádi, že jsme se mohli Karlovarského karnevalu účastnit a předvést na něm své taneční umění.