Prázdninová cesta Baťovým kanálem

Pražský klub dračích lodí pořádá pravidelně každé léto prázdnivou jízdu dračí lodi. Cílem této jízdy je pokaždé něco jiného. Někdy je to prvosjezd vybraného toku, jindy je to dobytí dosud neobjevených míst a jejich zabrání jménem klubu. Ale hlavním cílem bývá vždy si to pořádně užít a strávit s prima partou draků báječný den či víkend.

Proto se letos Pražští draci vznesou a zamíří daleko na východ...přistanou až na Moravě, kde přistanou na Moravě a zamíří na Baťův kanál. Baťův kanál je vnitrozemská vodní cesta, která vede z Otrokovic až do Skalice. Délka vodní cesty je celkem 53 km. Některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky. Celkově je splavný od Kroměříže po Hodonín, je zde ale několik „překážek“ jako zatím nehotové plavební komory, krokodýli a tak. Více informací o Baťově kanále najdete na stránkách http://www.batacanal.cz.

Na cestě nás čekají zrádné peřeje a divoké porosty rákosí s ještě divočejšími komáry. Místních obyvatel se ale nebojíme, naopak se na ně těšíme a doufám, že moraváci dostojí svému slovu a štědrosti a vlídnosti k hostům :-)

Chystáme se na dvouvenní plavbu. V Sobotu 14.7. vyrazíme po proudu z Otrokovic a chtěli bychom dojet až kam to půjde, tedy až do Skalice. A když to nepůjde, tak skončíme dřív. Na naši plavbu jsme pozvali také kamarády ze spřátelených týmů Draci MZV a Dragons CZ a přidá se k nám také několik dalších nadšenců, které oslovila naše nabídky jízdy po tomto vodním díle. Na Baťův kanál se tedy chystají tři dračí lodě a celkem přes 50 draků! Naše lodě budou naleštěné, osazené dračími hlavami a bude to parádní pohled.

Chcete-li se na nás přijít podívat a ze břehu nás podpořit, podívejte se kdy bychom měli proplouvat jakým městem a přijďte! Na každé volání "Ahóój!" ze břehu rádi odpovíme :-)

Sobota:
10:00 - Otrokovice - start naší cesty
12:00 - Staré Město
16:00 - Uherský Ostroh
17:00 - Veselí nad Moravou - kde se budeme veselit že máme za sebou první den a máme nachystané malé překvapení pro diváky, kteří přijdou. A jaké? No to se musíte přijít podívat, jinak to nebude překvapení :-)

Neděle:
10:30 - Veselí nad Moravou - start
12:00 - Petrov poprvé
12:30 - Skalica - tady asi točíme zpět
14:00 - Petrov podruhé

Naší cestu zakončíme v neděli u přístavu v Petrově, kde budeme cca kolem 14té hodiny. A pozor! Naše lodě zde budou k dispozici pro "Dětské dračí jízdy". To znamená, že můžou děti aj rodiče přijít a my je zdarma povozíme na dračí lodi po kanále tam a zpět. Jenom doufáme, že najdeme místo, kde se na úzkém kanále otočíme :-)

Pokud na naší výpravě nezahyneme, tak sem dáme i nějaké fotky a třeba i video - jestli se podaří.

Datum konání: 
Úte, 10/07/2012

Komentáře

Díky

Taky my s Hermionou bychom chtěly moc poděkovat za úžasně prožitý víkend, s partou báječných lidí, výborně zorganizovaný do všech detailů a se spoustou nových zážitků. Už se těšíme na další dobrodružství :-).

Skvělá organizace

Nedá mi to a zaspamuji na tomto fóru o tom, jak skvěle to Hanka a Milhauz zorganizovali.
Klobouk dolů.
Vašek

dukaz pro Alcu a dik!

Dekujeme Hance a Milhauzovi za luxusni vylet, kazda CK by mohla blednout zavisti nad takovou organizaci!!

A Alco neuhlidala jsem to, Jozo se zase ulejval na konci lodi, zde je dukaz :-) http://marketa-ru.rajce.idnes.cz/12_07_14-15_Expedice_Batuv_kanal_Otroko...

Díky moc!

Baťák byl super, díky všem za partu, zážitky a pohodu a hlavně Hance za perfektní organizaci, Jana R.

Baťův kanál - foto

Expedici na Moravě a Baťově kanále máme zdárně za sebou a tady je důkaz :-)
http://marketa-ru.rajce.idnes.cz/12_07_14-15_Expedice_Batuv_kanal_Otroko...

Syndikovat obsah