Jeden obyčejný trénink dračího tance

Rozhodl jsem se, že Vám popíšu jak vypadá jeden běžný trénink dračího tance. Vybral jsem tedy zcela náhodně trénink, který se odehrál v týdnu před Halovým pohárem dračícho lodí, který náš klub organizoval a kdy bylo třeba draka připravit na cestu do bazénu. Takže to zas tak běžný trénink nebyl.

Trénink začíná samozřejmě rozcvičkou abychom se jednak zahřáli a protáhli ale také zvyšovali svou výkonnost a akrobatickou devednost. Protože co si budeme říkat, náročnost dračího tance roste. No a jestli chceme někdy na závody v dračím tanci...je třeba dost zabrat.


Po rozcvičce následují nácviky jednotlivých prvků i nácvik celých sestav. A na závěr si většinou přidáváme ještě trénink nových prvků, speciálních věcí a někdy taky jenom prostě blbneme.
Na tomto tréninku nás na konci čekal speciální úkol. Bylo třeba draka demontovat z tyčí aby jej bylo možné přepravit do bazénu. Samotná demontáž draka je úkol hodný několika inženýrů a mužů a žen s těžkými kladivy :-) nebo stačí ráčnové klíče a dostatek trpělivosti. Rozebraný drak svádí k různým hrátkám. Třeba k tréninku superkrátkého draka, ke kterému stačí jen dva nosiči. V někom také drak probouzí skryté touhy či vlohy. Ale dopředu říkám, že drak je povahy dobré a přátelské a ještě nikdy nikomu neublížil*

Po tréninku jsme zašli na jedno, dvě konzultační. Byly tupláky, takže vlastně dvě až čtyři konzultační. Bylo třeba probrat poslední úspěchy dračího tance, připravit se na halový pohár a dodržet pitný režim. Závěrečnou tečkou pak byla večerní dračí jízda. Pět draků složených ve Fabii kombi se vydalo na zběsilou jízdu pražskými ulicemi. No a na každé červené, kdy se auto méně otřásalo jsme se snažili vyfotit. Řidič byl sice oslepen bleskem, ale vidíte že se to povedlo a máme tak fotku s drakem.
No a takhle tedy vypadají dračí tréninky? Nevěříte? Tak přijďte!!!
* aspoň ne záměrně :-) ale těch boulí a modřin a rozřízlých rukou...

Drakova_premiera
Datum konání: 
Úte, 06/03/2012

Komentáře

To je moc pěkné video

Vidím, že jste připraveni na mnoho alternativ - extrémně nízké prostory, málo tanečníků, mnoho drakobijců... :-)
N.

Syndikovat obsah