Závody a startovné

 

Popis jednotlivých typů závodů:

- Závod na 250 metrů: Klasický závod dračích lodí odpovídající pravidlům IDBF. Trať o délce 250 metrů se souběžným startem s vyrovnáním lodí. Kormidelníky zajišťuje organizátor festivalu. Posádka max. 20 pádlařů+1 bubeník/ice. Podle přihlášených so mohou jet dvě kategorie: „Open“, kde je možné libovolné složení posádky a v kategorii „Mixed“, kde je nutné mít minimálně 6 žen na pádle.

POZOR! Vzhledem k velkému zájmu jsme se rozhodli zavést rovněž kategorii "Woman - open" Tedy kategorii, kde závodní tým tvoří pouze ženy bez dalšího omezení. POZOR!

- Závod na 1000 metrů: Závod na dlouhé trati. Trať 1000 metrů s otočkou. Start intervalový ve skupinách. Kormidelníka zajišťuje organizátor festivalu, na požádání může mít tým vlastního kormidelníka. Posádka max. 20 pádlařů + 1 bubeník/ice.

 - Závod indonéských lodí – Pohár Tanjung Pinangu: Závod na tradičních indonéských lodích na trati 600 metrů s otočkou. Souběžný start dvou lodí. Tento závod se pojede podle pravidel a systému jakým se jezdí závody ve městě Tanjung Pinang v Indonésii odkud pocházejí naše indonéské lodě. Posádka max. 12 pádlařů. Kormidelníka zajišťuje organizátor festivalu.

Recesní závod:

- Závod v přetahování: Posádku tvoří 8 členů týmu. 2 týmy sedí proti sobě v lodi a přetlačují se pádlováním. Z přihlášených týmů do této soutěže bude sestaven vyřazovací systém.

Poznámka: Organizátor si vyhrazuje právo zrušit recesní závod v případě malého počtu přihlášených týmů nebo z časových důvodů. Dále si vyhrazuje práve omezit počet startujících a určit startující z řad přihlášených.

Startovné

Druh startovného Cena Kč Cena EUR
Startovné na Pražském dračím podzimu
 (zahrnuje startovné na všechny závody (250m, 1000m, indonéské lodě) a občerstvení pro posádku max. 20 + 1 osob)
7 500,- 310,-

 Za každého dalšího člena posádky pro účast na Pražském dračím podzimu se platí 400 Kč (17,- EUR). V ceně startovného je zahrnut jeden trénink před závody pod vedením zkušeného kormidelníka a trenéra z řad našeho klubu. Termín tohoto tréninku si prosím domluvte při přihašování Vaší posáky.

V ceně startovného je zahrnut i vstup na večerní párty s kulturním programem. Platí jako vstupenka pro celý startující tým. Samostatné vstupné na párty je 50,- Kč na osobu.

Termín pro registraci týmů je – 31. srpna 2011 

Termín pro úhradu startovného – 5. září 2011

Přihlašování na festival: ZDE

Pozn. Není-li uvedeno jinak, jsou všechny ceny uvedeny bez DPH 20%. Pražský klub dračích lodí je plátce DPH. Pro informace o možnosti poskytnutí startovného bez jídelních poukázek nás prosím kontaktujte.

 

 

Datum konání: 
Úte, 19/07/2011