Pražský klub dračích lodí pomáhá dětem


Náš klub už velmi dlouhou dobu spolupracuje s nadací Kintari foundation. Náš klub podporuje aktivity nadace například tím, že náš taneční drak vystupuje na mnoha akcích pořádáných nadací, např. Indonéské vánoce. Na druhou stranu tanečnice a tanečníci, kteří jsou nějakým způsobem spojení s nadací Kintari vystupují na našem festivalu Pražský dračí podzim

Nadace Kintari seznamuje české publikum s Indonésiií, její kulturou, uměním a reáliemi především kulturními projekty, jako jsou nadační večery, taneční vystoupení, semináře, workshopy, výstavy aj., z jejichž výtěžku pomáhá zlepšit situaci ve školách v nejchudších oblastech Indonésie, především na ostrově Lombok. Vedle tanečních vystoupení otevírá každoročně také kurzy indonéských tanců pro veřejnost z řad dospělých i dětí.

Předsedkyně sdružení Mgr. Jana Wolfová roz. Vozábová se na nás nedávno obrátila s následující prosbou:

Ahoj kamarádi,


ozývám se vám z Lomboku, kde jsme opět v plném zápřahu. Jistě mnozí z vás víte, že loni se nám podařilo zrekonstruovat ZŠ v Ngolangu na jihu ostrova Lombok, Indonésie. Tehdy díky vám všem, kteří jste si zakoupili šperky během měsíce srpna, jsme dětem mohli navíc vybudovat i 27m hlubokou studnu. Letos jsme zde s projektem výstavby toalet a umýváren na pozemku školy, kvůli kterým se loni studna budovala.

Děti po dokončení se budou moci chodit mýt přímo ve škole, kde je učitelé začnou učit základním hygienickým návykům, které děti postrádají. Právě kvůli tomu zde každé třetí dítě trpí vážnými kožními chorobami, které se mezi dětmi velmi rychle šíří. Antibiotika a léky, které dětem zajišťujeme, řeší pouze již nastalý akutní problém, ale neřeší problém v širším měřítku. Umývárny se již staví, bohužel cena výstavby včetně věže s nádrží na vodu přesahuje obnos, který se nám během roku podařilo našetřit. Nechceme však nechat stavbu rozestavěnou. Proto vás tímto opět prosíme o RYCHLOU AKUTNÍ POMOC.

A to následující formou:
Do našeho obchůdku http://shop.kintari.org přivezeme v říjnu nové zboží, především nové modely nádherných šperků. Aby pomoc byla rychlá a efektivní a neztráceli jsme vzájemně drahocenný čas nafocením nového zboží, zdlouhavým vyřizováním dobírek na dálku apod., tak přicházíme s nápadem KREDITU. Vy si u nás předplatíte šperky a ostatní zboží dopředu, např. pošlete na Kintari účet svůj kredit 500,-Kč nebo 5000,-Kč... (je jen na vás) a získáte tím možnost přednostního výběru a osobního nákupu zboží v říjnu ihned po našem příjezdu a to ve stejné hodnotě vašeho kreditu. Teprve po vašem přednostním výběru a osobním nákupu budeme zboží dávat na náš e-shop k dobírkovému odběru.

Vánoce jsou tu za chvilku a věřím, že ze zboží, které jsme již nakoupili, se vám bude mnoho věcí hodit jako krásné a originální dárky pod stromeček. Prosím rozhodněte se o výši vašeho kreditu - příspěvku na stavbu umýváren - co nejdříve a zašlete jej na níže uvedené bankovní spojení. Na dostavbu umýváren včetně věže na vodu nám chybí 22.000,-Kč. Kredit je nutné zaslat do 20.8.2010. Do provedené platby na náš účet vždy uveďte vaše jméno, ať si vás můžeme zařadit do seznamu zvaných hostů k přednostnímu podzimnímu nákupu. Za vaši pomoc vám za všechny děti v Ngolangu a za Kintari foundation o.s. moc děkujeme.

Z Lomboku srdečně zdraví

Jana Wolfová (roz. Vozábová)
Karel Wolf
Helena Daňková
Michal Polák

Bankovní spojení KINTARI foundation o.s.:

UniCredit Bank
Praha 1 - Na Příkopě 20
č.ú.: 1051079008/2700
IBAN: CZ26 2700 0000 0010 5107 9008
SWIFT: BACXCZPP


Pražský dračí klub se rozhodl, že věnuje zisk z příští teambuildingová akce, kterou bude pořádat, nadaci Kintari. Věříme, že se najdou i další přispěvatelé a všichni společně tak pomůžeme zařídit dětem z ostrova Lombok o něco lepší život.

Datum konání: 
Čtv, 12/08/2010