Tréninkové Trati dračích lodí 2011 aneb co je to TTčko?

Vyber trať, ostatní Ti poděkují!

Těšte se, brzy to přijde! První etapa bude zveřejněna již 15.4.2012. Sleduj náš web a uvidíš!

Stále nevíš, o co se jedná?

Rádi bychom vám zde v krátkosti představili nový projekt, který je již víceméně znám pod názvem TTčko (TéTéčko). Jedná se o sérii mini závodů, které nejsou ani tak závody jako spíše tréninkovými etapami.

Myšlenka tohoto konceptu se zrodila a je již léta úspěšně praktikována v cyklistickém klubu KPO (www.kpo.cz) s jehož pomocí a souhlasem se nám podařilo přenést pravidla i do dračího sportu.

A o co tedy vlastně jde?

Pravidla jsou opravdu jednoduchá. Vsází a hlavně vychází z jednání Fair Play.
Každého 15. dne v měsíci bude vypsána na Vltavě nová tréninková trať tzv. TTčko (Training Tour = Tréninková trať). Na její zdolání máte čas přesně do dalšího 15ctého. Trať může jet jakákoliv posádka ve stylu časovky libovolněkrát, přičemž si počítá nejlepší dosažený čas. Pokud se napoprvé nezadaří, nic není ztraceno. Trať můžete jezdit znova a znova až do vyhlášení nové etapy. Svůj nejlepší čas potom posádka nahlásí pomocí formuláře na webu Pražského klubu dračích lodí (zde) . Sami potom zhodnoďte a porovnejte své výsledky, které naleznete vždy po ukončení TTčka v přehledné tabulce na stránkách www.praguedragons.cz.

Trať může jet jakákoliv posádka bez jakéhokoliv přihlašování, registrace atp., v jakémkoliv složení, v jakékoliv denní či noční době, prostě jakkoliv! avšak na plavidle kategorie : dračí loď

A proč to vše?

Tento způsob organizování přátelských závodů přináší vedle naprosté časové flexibility posádek také možnost závodit i na tratích, kde se klasicky organizované závody uspořádat z různých důvodů nedají. Jednoduše řečeno, v rámci svého běžného tréninku si může každá posádka libovolněkrát zažít závodní vypětí a sama se sebou i s jinými posádkami srovnávat dosažené časy, které motivují nejen samotnou posádku, ale i ostatní. Nejde o to soupeřit, ale motivovat a hecovat sebe i ostatní, potkávat se na vodě s jinými posádkami. Zkrátka dát ze sebe maximum i během tréninku. Někdo je dobrý na rovince, někdo na dlouhé trati a někdo v zatáčce (někdo u piva :-)). To vše si v rámci plánovaných TTček jistě zažijete. Tratě nejsou záměrně tvořeny jako kopie nebo alternativa k běžným závodům s předepsanými parametry. Proto TTčka nejsou jen rovinky, po nebo proti proudu, ale tvoří je i atypické tratě, které prověří souhru celé posádky.


Takže sledujte web www.praguedragons.cz a již 15.4. - 14. 5. 2012 bude zveřejněno první TTčko!

Na náměty, dotazy a komentáře se budeme těšit na emailu tt@praguedragons.cz.

Věříme, že zábava se může stát sportem a sport zábavou, protože dračí cesty jsou nevyzpytatelné!

Zvěsti, pověsti, informace atd. ohledně TTček klidně šiřte dál a dál, protože čím více posádek trať zajede, tím více motivuje ostatní vlézt do lodi a pořádně to všem nandat :-D
             

                                       Vždyť přeci každý může vyhrát své TTčko!


Ahoj Pražský klub dračích lodí
www.praguedragons.cz
tt@praguedragons.cz

Logo_TT_V2.jpg
Datum konání: 
Pát, 15/04/2011
Syndikovat obsah