Festivalové tričko

I pro tento rok jsme pro Vás připravili festivalové tričko.

Letos si budete moci zakoupit nejen klasické pánské T-shirt tričko z kvalitní bavlny, ale také dámské tričko s krátkými rukávy. Pro letošní ročník jsme zvolili barvu "sky blue" nebeská modř. Tričko je vyzdobené na přední straně originálním motivem - logem letošního ročníku festivalu Pražský dračí podzim.

A jak festivalové trčiko vypadá?

LOGO

Na první pohled by se mohlo zdát, že logo je jenom prostá malůvka. Letošní logo je však vlastně věta napsaná neobyčejně krásným obrázkovým písmem. Toto písmo zvané "Dongba" je tradičním písmem kmene Naxi, který žije v Číně v provincii Yunnan. Lidé kmene Naxi tímto písmem zdobí předměty své denní potřeby, ale i předměty sváteční a obřadní a stejně tak tímto písmem již po dlouhé generace zaznamenávají historii svých lidí.

Logo letošního festivalu je tedy připomínkou místa původu dračích lodí - historické Číny. A co že tedy vlastně nápis v logu znamená? Výklad symbolů by byl: "Lidé - společně - drak - pádlovat - vítězství" Ovšem drak je zde myšlen nikoliv jako příšera, ale jako odvážný dračí duch, nebo mocné dračí božstvo. A obrázkové písmo je nutné chápat jako příběh takže volný překlad může znít:

"Lidé společnými silami, nadáni dračí silou a odvahou, neohrožené pádlují pro vítězství!"

Ať se toto heslo z festivalového loga stane i vaším heslem do závodů. A jako připomínku si můžete zakoupit právě naše festivalové tričko.

Trička bude možné zakoupit na stánku pořadatelů. který bude po oba dny festivalu k dispozici v areálu restaurace Cinda.

Datum konání: 
Pát, 02/07/2010
Syndikovat obsah