Team building

Pádlování na dračích lodích

Pražský klub dračích lodí představuje teambuildingovou aktivitu: Pádlování na dračích lodích. Nejprve něco k samotnému sportu.

Kdy a kde vznikl tento sport a kdy se dostal do ČR?

Historie dračích lodí má své kořeny ve starobylé čínské legendě, která se odehrála před téměř 2000 lety. V polovině 20. století se pak dragonboating z Číny rozšířil do mnoha dalších zemí Asie, Ameriky i Evropy. V ČR se tento sport poprvé objevil v roce 1997, kdy byly do Prahy dovezeny 2 dračí lodě a kdy byl také založen náš klub.

Jak vypadá dračí loď a jak se na ní pádluje?

Standardní "velká" dračí loď je 12,5 metru dlouhá 'kanoe' s dračí hlavou na přídi a ocasem na zádi. V nejširším místě měří 1,2 metru a má 10 laviček pro pádlaře, kteří si do ní sedají ve dvojicích. Každý má vlastní pádlo, se kterým pádluje na své straně lodi. Do lodi se vejde maximálně 20 pádlařů, optimální obsazení je však 16 nebo 18 pádlujících. Rytmus pádlování udává bubeník, sedící na vysoké stoličce zády ke směru jízdy na přídi lodi. Na zádi stojící kormidelník pak udržuje plavidlo v požadovaném kursu.

Proč jsou dračí lodě vhodné pro teambuilding?

Dračí lodě jsou pro teambuilding přímo ideální. Jen těžko si lze představit nějaký jiný sport, při kterém je týmová souhra tak důležitá. I posádka složená se samých "nadřenců" snadno zůstává pozadu, když nenajdou společný rytmus. V lodi všichni sedí blízko jeden druhému, společně sdílí nervozitu před závodem, adrenalin startovního povelu, závodní nadšení a v lepším případě i radost z výhry. Nejdůležitější je společný týmový duch.

Jaké akce je možné s loděmi uspořádat?

Pražský klub dračích lodí je schopen připravit akci podle Vašich potřeb a přání. Kapacitně je třeba počítat se 12 až 20 lidmi do týmu. Při dvou a více týmech je možné uspořádat závody. Klub poskytne vlastní zkušené kormidelníky a podle potřeby i bubenice.

Součástí akce může být prezentace o historii a současnosti dračího sportu. Na dračí lodi lze uspořádat i delší turistickou a poznávací plavbu, např. Prahou z Modřan až do Troji, a to i přes plavební komory, kolem Karlova mostu

Náš klub má k dispozici 4 vlastní velké dračí lodě, dvě unikátní lodě indonéské a v případě potřeby pro vás zajistí akce až na 8mi velkých lodích.

Co když nás není dostatek?

 V tom případě je tu pro vás malá dračí loď - tzv. "babyboat" Do této lodi se vejde 10 pádlujících a opět je tu bubeník a kormidleník. Na těchto lodích lze připravit obdobné akce jako na velkých ovšem ipro menší kolektivy.

Co pro vás můžeme připravit?

Příklad rozpisu půldenní akce pro 24 ~ 40 lidí, 2 lodě, trvání cca 2 hodiny

10:00 Zahájení (např. s rituálem probouzení draka)
10:10 Prezentace o historii DB v ČR a ve světě, bezpečnostní zásady, úvod do techniky pádlování a synchronizace
10:20 Nalodění
10:30 - praktické seznámení s technikou pádlování na dračí lodi
- trénink techniky záběru
- trénink synchonizace
- startovní sekvence
- odpočinková plavba, koncentrace sil
11:30 Závod lodí na 200 metrů
11:45 Relaxace, následně odveta závodu na 200 metrů
12:00 Vylodění - zakončení závodů
12:15 Oběd formou rautu - volitelně
13:00 Zakončení celé akce

Naši vyškolení kormidelníci jsou kdykoliv k dispozici.

Akci na dračích lodích vždy připravujeme k maximální spokojenosti zákazniíka a snažíme se jí tak časově i obsahem přizpůsobit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte. a určitě i pro vás najdeme ideální řešení počtu a typu lodí, délky a charakteru akce.

Náš klub disponuje 4mi velkými loděmi, pro větší akce si lodě zajišťuje smluvně. Délku a počátek konání programu lze přizpůsobit. Akce je možné uspořádat ve všední den i o víkendu - vše závisí na aktuální dostupnosti našich lodí a týmu.

A nezapomeňte se zeptat na naše doplňkové programy!!! Máme tu dračí tanec, lví tanec...mnohé lze rovněž prezentovat ve formě TB akce.