Velké Dářko - ohlédnutí & velké plány na zimu


V sobotu 26.10. jsem se za náš klub zúčastnil premiéry DVD video sestřihu letošních závodů na Velkém Dářku. Párty ve Škrdlovickém hotelu U hrocha byla jako každý rok povedená a hodně veselá. Moderoval samozřejmě Roman Dopita, který mne hned z kraje pozval, abych pro početné publikum zástupců závodních týmů zhodnotil srpnovou akci z pohledu ředitele závodů.

Ocenil jsem přátelskou atmosféru, která na závodech panovala a díky které jsme mohli řešit připomínky v klidu a bez nutnosti podávat oficiální protesty. Pak jsem dal k dobru několik historek z organizačního zákulisí a na závěr přidal zamyšlení nad výsledky poháru FUN. V něm první dva týmy zajely čas, jež by jim stačil i na solidní umístění v poháru Sport a tak jsem jim nabídl přestup do vyšší kategorie, což by bylo nejen fér k ostatním závodníkům ve FUNu, ale nakonec lepší i pro ně samotné - udrží si zápal a motivaci a odhalí svůj plný potenciál.

Pak přišla řada na představení novinky ze světa dračích lodí, o které zatím slyšel jen málokdo. Co vy, už jste slyšeli o dračích saních? (rozuměj ’sáňky’, ne ‘saň’ :)

Tyhle ledové 'dračí lodě' pocházejí z města Yinchuan, kde na nich jezdí zimní závody od roku 2010. Jezdí se v 10ti plus bubeník a 'pádluje' se obouruč dřevěnými tyčemi s bodáky. Vláďa Ehl se rozhodl být evropským průkopníkem téhle netradiční odnože dračího sportu a plánuje s ní rozšířit své zimní snowkite & snowsurfing závody. Nakonec proč ne, Dářko k tomu poskytuje ideální podmínky.

Winter Cup 2014 se uskuteční 25.-26.1., což se bohužel kryje s naším WS, ale třeba příští rok bychom mohli zimní reprezentaci klubu postavit a závodů se zúčastnit.

Odkazy:

Video Dářko 2013:
http://www.dragonboard.cz/video2013.php
Věnujte pozornost parádnímu sestřihu našeho dračího tance - kompletní
sestavy z pohledu více kamer včetně záběru z mikrokopteru.

Dračí saně:
http://china.org.cn/travel/Ningxia/2012-01/17/content_24427757.htm
http://www.dailymotion.com/video/xnpfyd_ice-dragon-boat-race_news

Draky všechny zdraví
MartinK

Datum konání: 
Sob, 26/10/2013

Komentáře

Zimní Dářko 15.2.

Kvůli absenci ledu na rybníce přeložili na Dářku svůj Winter Cup na 15.2., což nám dává příležitost ještě zvážit účast. Posádka je 10+1, startovné do 5.2. za 2.500,- později, nebo na místě 3.000,-. Po závodech bude oldies party na břehu ve vyhřátém stanu. Probereme na WS, zda by se našel dostatek zájemců. Zdraví MartinK.

volno

ten víkend mám volný -> pojedu rád ;o)

proč ne?

tak tohle by mě v životě ani nenapadlo, ale vypadá to velmi zajímavě :)

proč to někdy nezkusit ;)

Darko - jistota tradic

Jsem zvedav, jestli nejake draci sanky skonci, jak je tomu tam u lodi bezne, pod hladinou ;)

Syndikovat obsah