Novoroční jízda Pražského klubu dračích lodí - 1. 1. 2010

Třetí ročník vyjížďky k pražskému novoročnímu ohňostroji je za námi. Úspěšně.

Letos se nás sešlo opět o něco více než vloni a tak jsme vyrazili na dvou lodích. Naše lodě byly svátečně a taky povinně nasvícené a plné zažitkuchtivých draků. Cesta dolů po proudu probíhala krásně, jen od Karlova mostu dále po proudu se z toho stala slamomová dráha. Neboť všechno co plave po Vltavě, kolesové parníky, lodě, čluny, džunky, "olejovky" i bárky, to vše plavalo po Vltavě. Chybělo snad jen to pověstné mýdlo...

Jelikož letos byl ohňostroj odpalován z pontonu ukotveného na řece mezi Čechovým a Štěfánikovým mostem, byli jsme nuceni změnit naše tradiční stanoviště. Díky obratné práci našich kormidelníků se to však podařilo a my měli novoroční ohňostroj jako na dlani.

Ohňostroj byl velkolepý, hudební doprovod strhující a tak jsme si to náležitě užili.

A naše spanilá jízda zpět? Za mohutného povzbuzování diváků jsme pluli proti proudu, zdravili lidičky na břehu a užívali si tak tu báječnou náladu na lodi i kolem. Protože ovšem na řece bylo spousta lodí, tak jsme museli dlouho čekat na volno v plavební komoře a pak ještě dlouho na její naplnění. Ale bylo nám veselo, zpívali jsme a dopili zbytky tekutých svetrů.

Závěrečnou cestu k loděnici jsme tak využili hlavně pro zahřátí ztuhlých rukou, prstů, nohou...no vlastně všeho. A také k otestování posádky i kormidelníků, neboť vlny na cestě zpět byly trošku divočejší než obvykle.

Takže jestli pojedeme příští rok? To si pište...

Fotografie a odkazy na fotogalerie už brzy zde!

Datum konání: 
Pát, 01/01/2010

Komentáře

videa

Pro ty co nejeli i pro ty co jeli, aby si to užili znovu, z jiného pohledu a z tepla domova :)

http://master.nacevi.cz/asx/ohnostroj2010.asx

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/prahu-rozzari-obri-ohnostroj-za-chvi...

a pár fotografií od známých...
http://zabicka.xf.cz/fotky-ohnostroj_01_01_2010.html

Kameraman

Takhle natačejí profici??No hrůza hrůzoucí,jděte se zahrabat

Syndikovat obsah