Dolany 2020 - Potřetí zde...vlastně tam

Jede se, nejede se?

Letošní rok byl ve znamená rušení mnoha akcí. Co nebylo zrušeno bylo omezeno, nebo odloženo. Proto jsme byli rádi, že se i přes nepřízeň podařilo některé akce zrealizovat. Jednou z podařených akcí byly i letošní závody "Dolanská švestka" které se konají v Dolanech nad Vltavou.

To co začalo jako závody pořádané u příležitosti setkání obcí "Dolany" v Dolanech pokračuje již třetím rokem při slavnostech obce Dolany. Akce je to komorní, ale o to více vřelejší.

Závod pro věrné

Letošního ročníku se účastnily 4 posádky. Ty soutěží na trati, kterou již pravidelně vyměřuje místostarosta obce Dolany p. Vlasák a tato trať měří bezmála 500 metrů. Ty rozhodně posádky prověří.

Každá posádka má k dispozici svůj tréninkový blok, kdy si mohou dračí loď vyzkoušet a kdy je také naučíme to hlavní co je pro závod potřeba. Začneme jak držet pádlo a končíme tím jak vyhrát už rychlým rozjezdem na startu. 

Závody

Na posádkách je vidět hlavně nadšení a zápal pro věc. Většinou tedy přicházejí v "dresech" které tvoří tu pruhatá trika, tu černé pomalování v bojovném duchu, nebo naopak jde o směsici barev, protože posádka vznikla až na místě. Co ale posádky provází je radost a nadšení. V cíli jsou hlavně rádi že dojeli, a pak tedy taky jak dojeli.

Tradičně když se soutěží na čas necháváme posádky čekat na úplný konec na slavnostní vyhlášení, kdy se na fotbalovém hřišti dozví jak to celé dopadlo.

...a co děti? Mají si kde pádlovat?

I na děti myslíme a pravidelně organizujeme dětské vyjížďky. Po závodech mají rodiče co závodili šanci vzít na vodu své děti. Snažíme se vyhovět všem a tak se dětská jízda většinou musí opakovat. Letos pro velký zájem se jelo dokonce 3x. Jestli to takhle půjde dál tak děti budou mít svou vlastní závodní kategorii. Teď sice startují a jedou i po závodní trati až do cíle, ale vítězové jsou všichni. No a my jsme rádi, že nám z těchto dětí rostou další dračí závodnící.

I letošní ročník se podařil. Déšť se nám vyhnul, závody jsme odjeli, děti povozili a nebýt ztracené bóje, která se nějak záhadně sama vytáhla na břeh a odpojila ze dvou karabin - potvůrka čiperná - tak bych řekl, že to mělo jen samá pozitiva. Ale nakonec - co je takový žlutý balón proti radosti a zážítku pro desítky závodníků, rodičů a dětí. malé žluté nic.

Blahopřejeme vítězům, děkujeme za pozvání a...

...Těšíme se na přístí Dolany - na švestky!

Datum konání: 
Sob, 29/08/2020
Syndikovat obsah