Jak jsme sportovali o rektorském dnu ČVUT?

Ve středu 12.5.2010 proběhl rektorský sportovní den, do kterého se zapojil i Pražský klub dračích lodí.
(http://www.praguedragons.cz/cs/content/rektorsky-sportovni-den-cvut) Nabidli jsme studentům a zaměstnancům ČVUT možnost přijít do naší loděnice a vyzkoušet si dračí loď. také se trošku povozit a podívat se na Prahu také z jiného místa. Třeba takový Vyšehrad z vody vypadá úplně jinak, než ze nábřeží.

O tuto akci byl velký zájem, takže jsme na vodu vyjeli dvakrát a pokaždé s téměř plnou lodí. Stduentům a jednomu zaměstnanci se tak dostalo klasického základního tréninku, který se skládá z několika silových i technických cvičení a tréninku synchronizace záběru. Počasí se nám podařilo a vykouzlilo pro nás polojasně - zataženo s teplotami kolem 18ti stupnu. Vltava nabídla teplotu vody jen 9°C takže to chtělo se spíš nemáčet. Celkově ale bylo hezky a pokaždé jsme tak na vodě strávili 60 minut a pokaždé jsme jeli i malý závodu, aby bylo možné zažít ten pocit napětí a nervozity startu, maximální soustředění a výkon při závodě a pocit euforie, který se dostaví po přejetí cílové čáry.

A jaké byly časy posádky, která byla vodě jednu hodinu a už závodila? První posádka jela závod na 200m v čas 1 min 12 vteřin a druhá posádka závod na 250 m v čase 1 min 21 vteřin. Obojí jsou dobré časy, přiměřené stavu posádky. Ovšem o závodění ani tolik nešlo.

Šlo nám hlavně o to ukázat dračí lodě jako sportovní odvětví dalším zájemcům z řad studentů a povzbutit zájem o sport a hlavně o to příjemně strávit den v kolektivu lidí, kteří jsou na stejné vlně. Doslova. Na této akci šlo doknce o maximální shodu, neboť trénink, kormidlo i buben měli v rukách ti členové Pražského klubu dračích lodí, kteří jsou také zároveň studenty ČVUT!

Věříme že i další podobná akce přiláká studenty i další zájemce a rozšíří řady draků a dračic v našem klubu.

Těšíme se, že zde pro vás budeme moci brzy vystavit i fotografie z této akce.

Logo ČVUT
Datum konání: 
Úte, 18/05/2010