Hodnota závazků

Následující text je volný překlad článku, který napsal Sapril Sembiring na svůj profil facebooku. Sapril je šéf turistické informační kanceláře ve městě Tanjung-Pinang, kde jsme byli na závodech a odkud jsme si dovezli naše lodě. Zároveň byl naším tlumočníkem při setkáních se starostkou jak při naší první společné návštěvě, tak i poté.

Hodnota závazků

Jednou nečekaně zastavil před mým domem motocykl. Hned jsem spěchal se podívat, kdo přichází. Listonoš nesl velkou obálku...


...prosím podepsat! říká a já mezitím kontroluji, kdo posílá takovou velkou obálku. Martin Konečný, Česká republika říká zpáteční adresa na obálce. Okamžitě jsem si vzpoměl na svého přítele, kterého jsem potkal před mnoha lety, který měl vždy dobrou náladu a který se svými přáteli přijel na nejvyhlédávanější událost v našem městě na Závody dračích lodí.

Nečekal jsem a začal otvírat obálku. Pomalu, protože jsem se bál, že kdybych se moc těšil, tak probudím dítě, které se bude zajímat co jsem to dostal. Uvnitř obálky další obálka a v ní ještě jedna...

...už jsem říkal, jestli vůbec něco je uvnitř těch obálek...

...když tu jsem rozbalil poslední a v ní byl svazek 5ti časopisů s nápisem "Prestige" na černém pozadí a na obrázku červená dračí loď s otevřenou tlamou, jako by se štastně usmívala a plavila se jako Pantun či Gurindam do města v Evropě v České republice. Byl jsem hrdý a hned listoval časopisem, který má 112 stran a zastavil se na straně 93, 94, 95 sice nerozumím textu, ale z obrázků tuším, že se jedná o zprávu, která ukazuje lodě jako "Prestižní" v hlavním městě Praze.

A já opět vzpomínám na začátek, na setkání s týmem české republiky v Hotelu Top (který je nyní součástí nemocnice Navy (to je v našem městě více nemocných, než turistů, kteří chtějí přenocovat?)
Na tomto setkání splnila paní starostka přání českého týmu. Na oplátku oni slíbili prosazovat událost nejcenější a pro turistický ruch nejdůležitější pro město Tanjung-Pinang. Vím to přesně, neboť jsem toto jednání tlumočil.

Nyní prokázali hodnotu svého závazku...

Událost Vogalong v Benátkách a zde mezi všemi dvě dračí lodi Pantun a Gurindam pro ukázku pro tisíce lodí celého světa.

Velký závazek...slib který dali, také dodrželi což prokazuje jejich smysl pro spolehlivost a zodpovědnost.

Zdravím Martina a jeho tým

A veřím, že se z podobných akcí poučíme.

Tolik jeho příspěvěk. V následné diskuzi pak ještě zaznělo několi věcí, které sem rád napíšu, neboť přesně tohle je ten důvod, proč se tak snažíme indonéské lodě propagovat. Propagace našich lodí, je propagace indonesie a Tanjung-Pinangu, ke které jsme se morálně zavázali.

"Máme se hodně co učit o závazcích od Martina, brácho(Sapril), nejenom mluvit, ale také jednat a plnit sliby dovede. A my budeme potřebovat ještě generaci, nebo dvě abychom dokázali udělat takovou velkou akci jako nám ukázal Martin (míněna Vogalonga)"

"Takhle musíme pokračovat a takhle dostaneme lidi do Indonesi a vytvoříme pracovní místa."

A na závěr také jedna z reakcí:

Brácho a přijede Martin?

Přijedeme ještě někdy do Indonesie? To je otázka na měsíc listopad.

Datum konání: 
Ned, 29/08/2010
Syndikovat obsah