A léto je definitivně za námi

O tom, že se dá loděnice využít i jinak se přesvědčili členové všech u nás pravidelně trénujících posádek, kteří navštívili naší párty věnovanou uplynulé sézóně s názvem "Loučení s létem". Tato párty ukázala také nové využití loděnice. Protože tréninky už jsme tam měli, teambuilding už jsme tam měli, večerní párty už jsme také měli...ovšem večer plný soutěží v netradičních disciplínách a v podobném rozsahu to bylo teprve poprvé.

Ovšem samozřejmě žádná párty se neobejde bez jídla a pití a tak i my jsme jedli a pili. Připraven byl sud piva Granát, množství nealko i alkonápojů, na grilu se opékalo maso a protože se draci a dračice činili, tak jsme měli také dorty, zákusky a další pamlsky. A protože jsme sportovci, tak bylo také ovoce a zelenina, každémy podle jeho gusta :-) Takže celý večer jsme měli co ujídat, co ochutnávat a čím si tak krátit čas mezi disciplínami.

A už jsme u těch disciplín. V čem se tedy soutěžilo? Bylo to různé. Už dopředu například byla vyhlášena soutěž o nejlepší asijskou masku-kostým-převlek, jakkoli tomu řeknete. Bohužel tato soutěž byla vyhlášena dost pozdě, ale i tak se všichni snažili co mohli a bylo tak vidět dostatek kvalitních "soutěžících" i v této disciplíně.

1) POZNÁVAČKA
Druhá disciplína byla poznávací. Na nástěnce se objevilo deset obrázků věci, předmětů a vybavení loděnice a soutěžním úkolem bylo poznat, co na nich je. Myslel jsem, že to bude těžké a volil jsem známé obrázky. Ovšem že úkol bude vyřešen za pár minut mě nenapadlo. Nakonec v poznávačce uspěli Lukáš, Jožo a Šárka.

A jaké že to byly obrázky:

2) BYSTRÉ OKO, PŘESNÁ RUKA
Úkolem druhé disciplíny bylo házení tenisových míčkůdo dračího bubnu. Samosebou ze vzdálenosti cca 4 metrů aby to nebylo tak jednoduché. Ovšem už trénink před disciplínou naznačil že to sktuečně nebude jednoduché. Draci házeli přesně, ale míčky se ne a ne trefit :-)

I tak se ovšem našli dva draci, kteří hodili všechny 4 míčky. Muselo tedy rozhodnout druhé kolo. V něm se tedy utkali Zdeňka A. a Tomášk Konvalina. Ve druhém kole čistým nástřelem a celkovým skóre 7 ze 7mi zvítězil Tomáš nad Zdeňkou (6/7) o třetí místo pak bojovali Martin K. a Lukáš. Výsledek (Lukáš 3+2 - 3.místo, Martin 3+1) Jožo v této soutěži předvedl mnoho krasného, zejména děsivou techniku a příšerný úchop míčku a suvereně skončil poslední se žádným trefeným míčkem.

Počet míčků Kdo je hodil
0 Jožo, Šárka
1 Markéta, Petr, Aleš, Jitka, Martina
2 Hermiona, Tomáš N., Tomáš J., Petra MZV, Jirka Pres-li, Martin P., Honza Hr., Iryna, Vašek H.,
3 Martin K., Lukáš H.
4 Zděňka A., Tomáš K.

3) TÝMOVÁ HRA
Dračí jsou týmové a tak i jedna ze soutěží byla týmová. Úkolem hry bylo naplnit nádobu (vylejvátko) vodou. To by samo o sobě nebylo tak těžké, kdyby se tato voda nemusela přenášet ze vzdáleného kýble a to pomocí pádel. Háček, který namáčel houbu ji podal na pádlo, 4 pádlaři jí přenesli a šestý člen týmu houbu ždímal a plnil nádobu.

Neformální týmy, které se na místě vytvořily dosáhly těchto výsledků:
Pres-Li-Tým s oporou 1:23,91
Houbaři 1:24,51
Žabaři 1:24,53
Mladí a neklidní 1:38,46
Toxický odpad 2:35,04

Protože pres-li tým byl handikepován použitím plastových pádel, proběhlo následně druhé neoficiální kolo mimo soutěž, ve kterém se disciplína opakovala s indonéskými pádly, která mají menší plochu. Vyzyvatelem Pres-li-týmu se stali Žabaři. A přesto že Preslíci měli solidně našlápnuto k vítězství, nakonec v těsném finiši byli poraženi. Ale bylo to o dračí slzu, která v jejich nádobě chyběla.

4) O NEJVĚTŠÍHO MOTÁKA
Tato soutěž spočívala v namotávání provázku na kterém je na konci umístěna láhev s vodou na pádlo. Kroucením pádla se provázek namotává, ruce unavují a diváci šílí. V této soutěži byl jasným favoritem Lukáš Hryzbil, který již v prvním kole stanovil velmi dobrý čas. Postupně touto soutěží prošli téměř všichni účastníci párty což bylo celkem 43 závodníků. Nejlepších 11 postoupilo do dalšího kola a z něj 4 nejlepší do finále.

V něm překvapivě zvítězil velmi těsným náskokem Martin K. nad Lukášem, Tomášem kytaristou a Jožem - hrdinou v bílém. Celkové výsledku jsou zde ke stažení: S T Á H N O U T

Za vítězství v této soutěži si první tři odnesli ceny v podobě čínských nudlových polévek a jídelních hůlek, aby mohli své uměni namotávání procvičovat i při jídle.

5) Soutěž o nejlepší kostým
Tato soutěž probíhala celý večer, neboť kostýmovaní soutěžící se účastnili soutěží, diskuzí a byli celý večer všem na očích. Zbývalo tedy jen určit, kdo má nejlepší kostým. Hlasování pomocí hlasovacích lístků přineslo jasný výsledek.
Tři nejlepší byli Aleš v Pákistánském obleku (s 5ti hlasy), Renata v růžovém župánku (9 hlasů) a výsledkově daleko před nimi Martina Šuh v paruce, hedvábném županu a s paraplíčkem (20 hlasů)

Hlasy dostaly ještě také Alena K. (jedna ze tří sester) Jitka(opět župánek), Jožo (za masku bílého mstitele) a Laco za "převlek za optimistu" který si na večer připravil.

PROMÍTÁNÍ
Po skončení všech soutěží došlo na promítání. Video z Pražského dračícho podzimu, které připravil Pavel Klocek, nám připomělo krásné okamžiky největšího podniku letošní sezóny. Milhauz připravil sestřih z posledního TéTéčka a také již tradiční video z minulé cesty do Asie. Na závěr pak Pavel opět pustil video z Indonésie, které ukazovalo vřelé přijetí, kterého se nám tam dostalo.

Co říci závěrem.
Párty "Loučení s létem" se podařilo. Přišlo hodně draků a sešlo se mnoho dobrých přátel. Věříme, že to nebylo poslední akce, stejně jako nebyl poslední Pražský dračí podzim a další závody na kterých se potkáváme. Budu se těšit na příští sezónu České ligy dračích lodí a další závody, které budou. Obejví se noví organizátoři, nové závodní výzvy. Bude tedy ještě mnoho příležitostí prokázat platnost hesla, které jsem zaslechl poprvé od kapitána týmu Dragons CZ Štěpána Vaška: "Jsme soupěři na vodě, kamarádi na břehu".

Datum konání: 
Ned, 09/10/2011
Syndikovat obsah