Vítej na stránkách Pražského klubu dračích lodí

 Pražský klub dračích lodí je sportovní organizace sdružující zájemce o dragonboating - pádlování na dračích lodích. Této jedinečné aktivitě se věnujeme již 20 let od chvíle, kdy jsme v roce 1997 stáli u zrodu dragonboatingu v Čechách.

Činnost klubu je velice rozmanitá. Základní aktivitou je samozřejmě vlastní pádlování s pravidelnými tréninky klubového týmu a jeho účastí na závodech. Tréninky jsou otevřené novým zájemcům a proto se naše členská základna úspěšně doplňuje a obměňuje.

Magii bubnem doprovázené souhry pádel podléhá skoro každý, kdo si k nám přijde dragonboating vyzkoušet. Možnost zapádlovat si poskytujeme na nezávazné přátelské bázi - což přináší jedinečnou šanci se s tímto sportem seznámit i jednotlivcům. Pro týmy pak organizujeme vlastní závody a dračí festivaly (Pražský festival dračích lodí 1998-2003, Pražský dračí podzim 2005-2019). Dále organizujeme i závody ve spolupráci s dalšími organizacemi jako jsou Festival Dračích lodí na Velkém Dářku (2011-2015) Rektorský den - Souboj fakult (2010-2019) závody dračích lodí v Brandýse nad Labem (od roku 2012) či Neratovicích a další.

Vedle zajištění závodů s důrazem na fair play se vždy snažíme naše akce oživit zábavou a kulturou s vazbami na původ dračího pádlováni v Číně (např. rituál probouzení draka, originální dračí tanec). Další aktivitou našeho klubu je pořádání teambuildingových akcí pro firmy. Dragonboating jako teambuilding je stále velice populární - je totiž sportem, kde je souhra a týmový duch klíčovým předpokladem úspěchu. Rovněž tak tento sport zvládne malé, ale i značně velké skupiny účastníků.

Loděnice PDBC

V současné době se náš klub přestěhoval ze svého dlouholetého působiště na Císařské louce do nového místa. Nyní sídlíme v areálu loděnice TJ Kotva v Braníce. Tato loděnice poskytuje více prostoru a lepší zázemí nejen pro tréninky na lodích, ale i další formy tréniniku, nebo pořádání akcí.

Pro cestu k nám zvolte nejlépe MHD do zastávky Nádraží Braník a pak vás pošleme k vodě...konkértně ulicemi Vltavanů, U kempinku, Ledařská a U ledáren, kde na konci najdete TJ Kotva (také též Hostel Kotva) a tam také nové umístění Pražského klubu dračích lodí.

https://mapy.cz/s/1jajk