Uklizeno, sečteno!


V sobotu proběhla podzimní klubová brigáda. Ta má přívlastek "zazimovací brigáda", který přesně vystihuje její podstatu. Na loděnic se provede nezbytný úklid, roztřídění a zařazení vybavení, úklid lodí a...a je konec s loděmi venku pro tento rok a dalším programem jsou už pouze zimní a indoorové aktivity.

Brigáda začala volným tempem v sobotu dopoledne.. Prvním velkým úkolem bylo shrabat listí ze stromů. Tedy ne přímo z těch stromů, hrabalo se jen to co už bylo na zemi. Ale i tak tento úkol zaměstnal desítku draků se čtyřmi hráběmi na dobrou hodinu.
Další velkoobjemovou prací bylo umývání lodí. Nejen že po sezóně byly pěkně pošlapané a trošičku zabahněné, ale je třeba také umýt řasy, škeble a korýše, kteří se nachytali na spodek lodí (Jirka Kramer nebyl tento rok nalezen na žádné z lodí) po jízdách různými vodami, kterými jsme pluli v tomto roce. Lodě jsme vypucovali do zrcadlového lesku a ve skořepině trupu se dalo vzhlížet.
Nejméně příjemou částí se uklízení klubového vybavení. Je ho hodně, je různého tvaru, většinou dosti neskladné a ještě je potřeba se snažit, aby bylo uloženo tak, aby jej na jaře také lidé našli. Toto je téměř nadlidský úkol.
Příjemnou částí dne byly ovšem svačina (dračí perníček) předkrm (vinná klobása - tzv. guilty sausage) ale hlavně pak oběd z grilu, který jsme roztopili naposledy v této sezóně. Zkoušeli jste někdy v listopadu sehnat grilovací úhlí? Jde to lépe než brusle v červenci, ale není to žádný med. Ale podařilo se a my si mohli nejen pochutnat na výtečném steaku, ale také zrekonstruovat foto z loňské brigády. Moc se toho nezměnilo, že? (pro porovnání nakoukněte do dračího kalendáře na rok 2011.


Nesmíme zapomenou ani na desert v podobě irské či normální kávy a výborného baleného dortíku. Nebo speciálního karlovarského koblížku od mistra cukráře, který tento koblížek vyrábí pro grandhotel Pupp v Karlových varech již po několik generací.

Celkové brigáda proběhla úpěšně stihli jsme nejen vše uklidit, ale také se naposledy pobavit a zároveň také naplánovat další detaily naší chystané cesty do Indonésie.

Nejzajímavější historky toho dne vyprávěl Grep. Byly plné citátů od Jirky Fialy, plné vyprávění o lamách, o hlášce Merry Christmas, během těchto příběhů jsme také mnohokráte mohli zahynout. Děvčata byla z těchto příběhů zcela u vytržení, nemohla z Grepa spustit oči. Nakonec se na něj i vrhaly. Hrůzná podívaná :-)Lodě jsou tedy uložené v hangáru, pečlivě omyté a čekají. Rozloučili jsme se nimi, naposledy si je pohladili a
obejmuli je
před jejich zimním spánkem. A na co že čekají? To je zatím překvapení, ale vězte, že pro vás chystáme něco velkého...jako opravdu NĚCO VELKÉHO!


Lodenice_na_brigade_2011_11
Datum konání: 
Ned, 06/11/2011
Syndikovat obsah