Brigáda 2020 - 06.06 - Brigáda první poCovidní

Brigáda roku 2020.

Dneska se draci sešli, ale ne aby trénovali, ale aby dali trošku dokupy vybavení klubu. První letošní brigáda proběhla v sobotu 6.6.2020 a můžeme jí považovat za úspěšnou.

Reportáž následuje - reportér Milhauz

Milhauz dorazil na místo v cca 9:30. Na místě jsem viděl Joža, Vaška, Jardu, Martina a Honzu Hrudu, jak se snaží vykopat lampu...pak jsem si všiml, že se spíš všichni snaží zabránit Gabkovi, aby jí vykopal sám. Nicméně po chvíli jsem Honzu s Vaškem odvolal, tím pádem jich bylo málo a tak lampa nakonec padla. Ale nevyhodili jsme jí úplně, možná jí ještě budeme stavět. Někde dál.

Než ale padla, tak Honza Hruda vylezl na strom a tím si pod sebou začal podřezávat větev. Tedy po upozornění že by jí měl řezat tak aby na ní nestál, to šlo lépe. Přeřízl jednu, pak přeřízl druhou. Za odborného dozoru Vaška, který Milhauze celou dobu přesvědčoval, že ta padající větev to lanku se slalomovými brankami neshodí a měl pravdu. Vašku, měl jsi pravdu.

Jarda také vynalézal vrtulník. Prvotní pokusy vypadaly dobře. Vrčelo to, točilo se to...akorát to nelétalo.

Doporučili jsme mu změnu směru, kterým to drží a Jarda objevil strunový vyžínač. Vypadalo to, že s ním skončí v mole (odložené konstrukci) ale vysekal se z toho.

Také jsem se byl podívat v horním skladu, že družstvo Jana, Janka, Zuzka pod vedením Zdenči dokázala během brigády přestavět sklad z odkladiště věcí zase zpátky na sklad. Až tam půjdete, tak se zujte - je tam čisto, uklizeno a tak. No hlavně je tam zase trošku místo - což se hodí, dokud nebudou v provozu šatny. Zuzce se mimochodem stýská po dračím tanci - neuděláme si letní trénink? :-)

Po lampě zbyla asi metr hluboká jáma. Schovali jsme do ní pár vzkazů budoucím generacím a zaházeli jí. Včetně kabelu od lampy. Třeba ještě v budoucnu bude k užitku. po zasypání jsme zkontrolovali počet dětí...děti byly všechny, ale zjistili jsme že nám chybí Vašek. Našli jsme ho v jámě - zde je fotka, jak nám z ní mává lopatou, kterou drží nad hlavou v natažené ruce.

Vytáhli jsme ho a pokračovali v činnosti.

Protože lampa byla zabetonovaná 120 cm do země, sklad byl v nepořádku a kopřivy, strom a další větve jsme řezali celé dopoledne bylo nutné se osvěžit a síly doplnit nějakým jídlem - místo původního plánu vařil Milhauz. Tedy trošku mu pomohla restaurace Kotva, ale minimálně objednávku dělal on.

Takže jsme otestovali i restauraci a myslíme si, že v provozu obstála. Klidně můžeme udělat další brigádu - zázemí funguje.

Posíleni obědem, vyrazili jsme nosit topení. Místo dezertu. Byla to drobná výpomoc TJ Kotva. V hlavní budově se rekonstruuje první patro. Stará litinová topení se nahrazují novými. Takže jsme nosili ta stará tělesa ven. Naštěstí je mezitím stihli nařezat na menší kusy, takže místo 120 kg monstra jsme mohli stěhovat jen asi 40 kg kusy. Tak jsme to nosili na dvůr na skládku. Jestli to někdo bude chtít krást...pro mě za mě ať si poslouží. Je to fakt těžký.

Na závěr jsme ještě vyspravili plot, který Martin zašil drátem, Milhauz zahrnul drny a vůbec jsme se snažili ho udělat velmi neprostupný. Ještě plot vybavíme ostnatým drátem a papouškem co každého kdo poleze přes, klobne do prstu...no možná dáme jen ten drát. Ještě uvidíme, nestihlo se to.

Na místě bývalé lampy - tzn. Kandelábrové náměstí - jsou nachystané betonové patky pro umístění indolodí. Dáme je po obou stranách, abychom měli více místa na obracení lodí, když se jde na vodu. Ale to už udělá nějaká parta co půjde na trénink a bude jich více než nás na brigádě.

Zbyla po nás paseka. Gábina s Haničkou a Ondrou, ale pak také všichni, kterým už došla práce se totiž pustili do větví ze stromu, náletů, kopřiv a vůbec hojné vegetace. Ta vegetace už tam tak hojná není...byla zpracována na bioodpad, dána na biokompost a bude tam biovegetit.

Děkuji všem účastníkům brigády za jejich práci a pomoc. Děkuji i Gábině, která přišla, byť je na část brigády, protože každá pomoc se hodí. Děkuji i nováčkům a nečlenům, že nám věnovali svůj čas.

A jedno varování na závěr: Brigády budou pokračovat!

Datum konání: 
Sob, 06/06/2020

Komentáře

Rozuzlení

Konečně je po 75 letech zřejmé, kdo na Iwo Jima byl.

Altavista Grep

Syndikovat obsah