Karlovy Vary - Karneval 2015 - účast v asijské sekci

Karlovarský karneval náš klub považuje za svou již tradiční akci - vždyť letos se jednalo již o naší třetí účast. Třetí účast je takové malé jubileum - proto jsme se rozhodli organizátorům nabídnout také něco nového, co by oživilo naší účast a zároveň tak i Karlovarský karnevalový průvod. Naše myšlenka se organizátorům líbila a proto jsme do Karlových Varů přivezli kromě čínského draka také čínské taneční lvy.

Čínský taneční lev je taneční maska určená pro dva tanečníky, kteří se snaží svým pohybem vdechují život kostýmu lva. Se lvím tancem je spojena snad ještě větší mystika a více legend než s dračím tancem a už třeba jenom volba barvy je malá věda.

Nicméně v Karlových Varech je v posledních letech největší věda z počasí. I to letošní bylo extrémní - počasí bylo horké, bylo 32° a ve vzduchu se už vznášel ozón z nedaleké bouřky. Pro zajímavost v Riu de Janiero bylo ten den pouze 27° takže mnohem vřelejší atmosféra panovala v Karlových Varech.

Průvod šel po své obvyklé trase, oproti jiným letům však až v 16:00 hodin. Už od začátku bylo težké zkrotit draka. Zejména jeho hlavový tanečník Jirka měl tolik temperamentu, že mu občas nestačil taneční prostor. Ale vědomí délky průvodu, horkého počasí a nenápadná instruktáž ostatních tanečníků ho dokázaly usměrnit.

Drak se tak majestátně nesl, vznášel a vlnil ulicemi a jednou za čas předvedl divákům něco ze svého tanečního umění. To situace u lvů byla úplně jiná.

Kostým lva - když to přeženu - je tlustá deka, kterou se přikrejete a pod níž tančíte. To znamená, že tanečníkům bylo ještě větší horko, než venku. Ale i přes tento nedostatek dokázali lví tanečníci předvést několik svých tanečních prvků. Zájem diváků byl veliký, reakce nadšené.

I díky tomu jsme přes Mlýnskou kolonádu došli až k hotelu Pupp, kde bylo možné vidět vystoupení mažoretek z Ostrova. Rovněž také se občerstvit vodou.

Pak už ale průvod pokračoval kolem Lázní, Divadla, Vřídla až opět k Thermalu, kde se masky rozloučily a nechaly prostor volný večernímu programu.

Drak i lvi odkráčeli se uložit do svých pelíšků, odkud určitě vylezou příští rok, aby se opět zařadili do karnevalového průvodu a potěšili tak své věrné diváky.

Dovolte mi touto cestou poděkovat všem tanečníkům, kteří zvládli náročné organizační přípravy celého vystoupení, vydrželi v horkém počasí celý průvod a ještě rozdávali lidem radost. Děkuji všem těm kteří vydrželi aby si na konci dopřáli zaslouženou zrmzlinu!

A něco málo obrázků

Datum konání: 
Úte, 09/06/2015
Syndikovat obsah