Pražští draci v popelu

Pokud čekáte recept na kulinářskou specialitu, tak Vás hned na začátku zklamu. Ale pokud se chcete dozvědět o účastí členů našeho klub na akci s názvem "Dračí Popel", tak čtěte dál.

První letošní akce dračích lodí s názvem "Dračí Popel" proběhla 4.4. ve Žlutých lázních a byl to závod na trati dlouhé 4 444 metrů. Vzhledem k tomu, že naši draci touto dobou povětšině sotva stačí stírat ospalky po zimním spánku, nebyla příliš velká ochota se na chladné vodě těchto závodů účastnit. Nicméně se přihlásil náš „bratrský“ tým, prvně jedoucí pod názvem HAKA dragons, který zimní přípravu nepodceňoval a už se těšil jak si vše konečně prověří na vodě. Nedostatek pádlařů vyřešili rozšířením o dva ze Škoda auto a sedm „statečných“ z Pražského klubu, takže jsme si také přišli na své.

No s těmi sedmi to vlastně není tak docela pravda. Jelikož závody České asociace se startují vždy načas, pak v případě, že se nestíhá odstartovat na čas posunou se hodiny, a tak platí neomylně pravidlo č.1. Bohužel se ukázalo, že se čas neposune globálně v celé Praze, díky čemuž jsme přišli o Joža, ktorý musel na futbal. A nahonem jsme hledali náhradního kormidelníka.

Jeli jsme ve druhé rozjížďce na stejných lodích jako se loni jel Chalupa cup, které pamatují Čingischána a o kterých jsme loni slyšeli, že skončí na táboráku. V zájmu jednotnosti lodí jsme naší Karmínu museli nechat doma a smířit se s omlácenými částmi těl.

Hned po startu nám poodjel tým PWV A a těsně jsme za sebou táhli oba týmy KVASu. A to až do obrátky pod Barandovským mostem, kde došlo k několika karambolům, mírně jsme ztratili a s nasazením všech sil museli ztrátu dohánět. Podařilo se nám to a po chvilkovém odpočinku na vlně soupeře jsme se jali atakovat druhé místo. Po druhé obrátce zůstali oba KVAS týmy už daleko za námi a my nenápadně stahovali náskok první posádky. Bohužel natolik nenápadně, že druhé kolo proběhlo beze změn pořadí a karambolů a i přes závěrečný finiš se nám zvítězit nepodařilo.

Celkově jsme obsadili 4. místo a třetí Tragédky nás porazily jen o necelých 5s. Podezřívali jsme hned bubenici Jahodu, zapůjčenou právě z týmu Tragédek, že schválně bubnovala pomaleji abychom je neporazili, ale odzbrojil nás komentář, že Jahodě je přeci jedno s kým vyhrává, hlavně že vyhrává. Což jsme museli uznat. Holky byly prostě lepší a na nás zbyly brambory. Můžeme se sice utěšovat, že jsme byli nejlepší „amatérská” posádka, ale jako jediná také poslední, takže o tom raději pomlčme. Jen počkejte na Tragicky dlouhých tratích.

Po vyhlášení výsledků a zasloužených odměnách už následovala jen večerní bujará zábava s pivem tekoucím rozhodně pomaleji než byla jeho spotřeba a opékáním buřtů a výborných klobásek. Pohodu večera narušilo pouze intermetzo s odplouvající špatně přikotvenou lodí a hrdinskou záchranou v mrazivé vodě prováděnou Čápem.

Co dodat, snad jen poděkování HAKA dragons za možnost se zůčastnit a organizátorům a všem zůčastněným za skvělý jarní den a objednané letní počasí, které vylákalo i hromady fanoušků.

Jo a výsledky:

1. Pražský Wild Výběr I (22:17,33)
2. Pražský Wild Výběr I/A (22:26,80)
3. DB Tragédky (23:00,91)
4. HAKA Dragons (23:05,18)
5. Pilsner Dragons (23:42,38)
6. KVAS Velký Oldies Holky I. (23:45,59)
7. Pražský Wild Výběr I/A/1 (23:58,90)
8. KVAS Velký Oldies Holky II. (24:10,79)

Fotogalerie je tu

A navíc se můžete podívat k
HAKA dragons http://picasaweb.google.com/HAKA.Dragons/HAKADragos#
nebo k Tragédkám http://dbtragedky.rajce.idnes.cz/

Datum konání: 
Sob, 04/04/2009
Syndikovat obsah